Се препорачува сигурна услуга

7212

989864
 • Фен за сушење кревет
 • Прашок за сушење и гранули
 • Фен за сушење кревет
 • Прашок за сушење и гранули

Популарни пребарувања

45%

Добавувачи за фен за кревети во Русија

28%

Пронајдете упатства за обложување на пелети

25%

Поставување флуидиран фен за кревет

47%

Совети за технологија за производство на пелети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Фенот за флуидизиран кревет CJM-200 користи проток на топол воздух за да ги задржи пелетите во "суспендирана" состојба во флуидизиран кревет и брзо да ги исуши, потрошената вода со проток на воздух испарува. Оваа опрема се користи во производството на медицински растителни препарати, комбинирани прав, гранули, грутки материјали, хемиски производи, итн. Брзо сушење. Температурата е строго контролирана за време на сушењето за да се обезбеди квалитет на материјалот по сушењето. За производство на големи гранули и грутки материјали, има нож за мешање, дизајниран хоризонтално за брзо сушење и да се избегне лепење на идот. Машината работи под негативен притисок, има мазна и чиста внатрешна површина без мртви агли, погодна за чистење. Целосно согласност со GMP.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 82.620 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Фен за сушење кревет CJM-200

 • Означено како: Грав од желе Панирање Машини за панирање Патен котел Каталог на опрема Опрема од Кина Апчиња Фармацевтска машина

Популарни пребарувања

45%

Добавувачи за фен за кревети во Русија

28%

Пронајдете упатства за обложување на пелети

25%

Поставување флуидиран фен за кревет

47%

Совети за технологија за производство на пелети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ПРИМЕНА НА ШЕЛЕ НА ТАБЕЛИТЕ И JЕВИЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на обложување на таблетите и таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ДРАГИ.
Имаме широк спектар на дополнителна опрема за производство на дражеи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на опрема за таблети за обложување и драгетски облоги, системи за прскање за таблети за премачкување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и десктоп машини за обложување на табли за таблети и дражја. Ние сме ангажирани во снабдување на резервни делови за кој било модел на опрема за панирање купена во нашата компанија.

Спецификации

Фен за сушење кревети „CJM-200“
Продуктивност: 160-250 кг / серија
Контејнер:
Дијаметар: 1400 мм
Обем: 670 л
Пареа:
Потрошувачка: 282 кг / час
Притисок: 0,4-0,6 МПа
Компресиран воздух:
Потрошувачка: 1,2 кг / час
Притисок: 0,4-0,6 МПа
Издувна моќност на вентилаторот: 22/30 KW
Работна температура: Прилагодлива од собна температура на 120
Влажност: ≥ 2%
Собирање суровини: ≥ 95%
Ниво на бучава: d70dB (издувен вентилатор одделно)
Електрична греење: 90 KW
Големина на пакетот: 1630 × 1400 × 4300 mm
Тежина: 1500 кг
Тежина на испорака: 1700 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите кои ќе ви помогнат да го забрзате изборот на фен за кревет за течност CJM-200.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Фен за кревет за течности може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Потврдуваме дека нашата компанија користи фен за флуидизиран флуид CJM-200, кој го купивме на почетокот на 2018 година. Оттогаш работи без сериозни штети.

Хок Д и, Чита

Успешен модел на фен за течности за кревет CJM-200. Во нашето производство, оваа опрема е едноставно незаменлива! Посебна благодарност до Роман Цибулски за висококвалитетни консултации за оваа опрема и избор за производство на оптимален модел за нас!

Козин Д. С., Уфа

Запомнете да купите рачен пиштол за прскање за фен за флуидизиран кревет. Многу брза испорака. ви благодарам за соработката.

Фирсов Б. За, Град Минск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  фен за флуиди за течности cjm-200.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: