Се препорачува сигурна услуга

Опрема за визуелна инспекција на ампули VIM-09

7200

989828 година
 • Опрема за визуелна инспекција на шишиња
 • Контрола на шишенце
 • Опрема за визуелна инспекција на шишиња
 • Контрола на шишенце

Популарни пребарувања

40%

Обука за обезбедување квалитет

триесет%

Изберете машина за контрола на квалитетот на шишињата за производство

триесет%

Фази на проверка на ампули, ампули од машина за контрола на квалитет

35%

Добавувачи на машини за контрола на квалитет во земјите на ЗНД

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за визуелна инспекција на ампули VIM-09

Опрема за визуелна инспекција на ампули VIM-09 се користи во фармацевтската индустрија за визуелна инспекција на ампули, ампули, кертриџи, префинети шприцеви и др. Производите доаѓаат од системот за полнење и се поставени на контролен транспортер. Инспекциската машина има два независни контролни системи - транспортер и ротирачки. Системот на транспортерот ги пренесува шишињата во ротирачките вратила и ги придвижува напред по должината на подвижникот. Системот на роторот го контролира движењето на шахтите, соодветно, пренесувајќи ротирање на шишињата. Високата брзина на вртење на наполнетите шишиња ги крева честичките во течноста. Кога шишињата минуваат низ затемнетата инспекциска кабина пред операторот, концентрираната зрак на светлина од системот за халогенско осветлување се распаѓа од цврстите честички и ги прави да светат како мала сијалица (ефект на Тиндал), што ги прави овие честички лесно видливи. Покрај тоа, инспекциската машина е опремена со огледала и лупа што им овозможува на операторот да ја провери целата надворешна површина на производот, така што микро-пукнатините и козметичките дефекти можат да бидат откриени во пределот на дното, прирабницата или покритие. Дефектните производи се отстрануваат со автоматски систем на отфрлање; квалитетни производи и отфрлања се одделени во различни текови. Ова ја зголемува продуктивноста и го намалува обемот на работа на операторот. Опремата може да се користи за тестирање на ампули, ампули, претходно наполнети шприцови, ампули за инфузија, касети со која било големина помеѓу 0,5 и 1000 ml. Може да се тестираат различни видови на производи, како што се напивки, антибиотици, суспензии, капки за очи, замрзната, сушена храна. Проверката може да се изврши на повеќе позиции истовремено: присуство на цврсти честички во раствори, дефекти во контејнери, итн. Со примена на ефектот Тиндал, лесно и брзо може да се открие нечистотиите, интензивно подобрување на контрастот на честичките од нечистотии под концентриран зрак на светлина . Прилагодливиот систем на ладно осветлување во комбинација со огледала и лупа ја прави работата поефикасна. Брзините на движење и ротирање се контролираат одделно и се променливо регулирани. Температурата на бојата, интензитетот на светлината и аголот на осветлување можат да се прилагодат за да се оптимизираат визуелните ефекти. Контролниот систем и екранот на допир овозможуваат кориснички интерфејс. Достапни се различни функции за броење: количината на дојдовни, појдовни и одбиени производи. Можно е брзо и лесно реконфигурирање без употреба на алатки, како и одржување и чистење на опрема. Може да биде вклучена во производната линија со друга опрема.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 36.612 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за визуелна инспекција на ампули VIM-09

 • Означено како: Вакуумско пакување Запечатена амбалажа Диспензерот Каталог на опрема Опрема од Кина Пакување Чајно пакување Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Крем за полнење Пакување во прав Пакување со чај Опрема за полнење

Популарни пребарувања

40%

Обука за обезбедување квалитет

триесет%

Изберете машина за контрола на квалитетот на шишињата за производство

триесет%

Фази на проверка на ампули, ампули од машина за контрола на квалитет

35%

Добавувачи на машини за контрола на квалитет во земјите на ЗНД

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА КОНТРОЛА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на проверка на шишиња, ампули. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА контролни уреди.
Имаме широк спектар на опрема за визуелна инспекција на шишиња, ампули. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за визуелна инспекција на шишиња и снабдување резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за визуелна инспекција на ампули "VIM-09"
Примена: Ампули, шишиња, префинети шприцови, шишиња за инфузија, касети, дијагностички цевки
Оператори: 1 (еден)
Продуктивност: до 150 предмети во минута
Режим на работа: Континуиран или наизменичен (прекинувач)
Напон: 220 V, 50 Hz, 0,8-1,4 kW стандард (можно е производство според барањата (технички услови) на клиентот)
Работна висина: 900 мм ± 50 мм
Димензии: 2300x1000x1700 mm
Големина на пакетот: 2440x1220x1700 mm
Тежина: 350 кг
Тежина на испорака: 550 кг

Совети за нашите клиенти

Прегледи на клиенти (3)

Многу производители на шишиња и ампули започнаа со овој модел, вклучително и јас. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Руслан Терехов, Москва

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност.

Олга , Тајмен

Пред неколку месеци лансиравме ново производство, а единствено што недостасува беше машината за контрола на квалитетот на ампулите и ампулите, се сопна на вашата веб-страница и веднаш го најдовме автомобилот што ни треба. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

ВадимПетрозаводск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за визуелна инспекција шишиња вим-09.

  Мои детали за контакт:






  Коментар: