Се препорачува сигурна услуга

Опрема за сортирање и контрола на квалитетот на таблетите TST-25

7206

989878
 • Опрема за сортирање таблети и контрола на квалитетот
 • Проверка на пилули
 • Опрема за сортирање таблети и контрола на квалитетот
 • Проверка на пилули

Популарни пребарувања

40%

Обука за обезбедување квалитет

триесет%

Изберете машина за контрола на квалитетот на производството

35%

Чекори за проверка на таблети од двете страни со машина за контрола на квалитет

триесет%

Добавувачи на машина за контрола на квалитетот на таблетите во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за сортирање и контрола на квалитетот на таблетите TST-25

Опрема за сортирање и проверка на квалитетот на таблетите TST-25 (единечна или обложена) од двете страни. Машината за сортирање со систем на таблети за таблети ќе му овозможи на вашиот оператор со сигурност да провери до 50 кг таблети на час од двете страни. Основната машина TST-25 може да биде опремена со низа додатоци за да одговараат на вашите индивидуални потреби, т.е. калибрирани светла над областа за инспекција. Таблетите со дефект може да ги отстрани операторот со употреба на флексибилен рачен алат со вакуумска млазница. Приливот на таблети од бунтата влегува во вибрирачки перфориран корита, каде се просејува груба прашина и чипови, кои потоа се собираат во сад. Производите влегуваат во платформата за инспекција во еден слој. Таблетите се поставени на подвижниот појас направен од материјал за исхрана FDA и се тестираат од врвниот оператор. Специјален систем со сигурност и непречено врти и пренесува производи до вториот оператор за да го провери дното на производот. За време на чекорите за верификација, таблетите лежат на подвижникот без движење или вибрации. Се исклучува каква било можност за загадување на производот од триење на ремени или ланци. Нема отворени мрсни јазли или ланци. Ергономскиот дизајн го намалува стресот на операторот. Интегриран контејнер за отпад е на дофат на операторот. Нема потреба да користите надворешна правосмукалка преку употреба на компактен систем за вшмукување Вентури. Машината може лесно да се демонтира за неколку минути за чистење. Нема скриени агли, лесен пристап, ризикот од вкрстено загадување е минимизиран.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 15,336 $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за сортирање и контрола на квалитетот на таблетите TST-25

 • Означено како: Вакуумско пакување Запечатена амбалажа Диспензерот Каталог на опрема Опрема од Кина Пакување Чајно пакување Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Крем за полнење Пакување во прав Пакување со чај Опрема за полнење

Популарни пребарувања

40%

Обука за обезбедување квалитет

триесет%

Изберете машина за контрола на квалитетот на производството

35%

Чекори за проверка на таблети од двете страни со машина за контрола на квалитет

триесет%

Добавувачи на машина за контрола на квалитетот на таблетите во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУКА НА ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние обезбедиме литература за основите на пакувањето, како и употреба на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ПОПОЛНУВАЕ НА ОПРЕМА.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за полнење за полнење. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за полнење и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за сортирање и контрола на квалитетот на таблетите "TST-25"
Примена: Инспекција на едноставни или обложени таблети од страна на два оператори
Продуктивност: 50 кг, во зависност од производот и големината на производот
Храна за хранење: 30 л
Компримиран воздух: притисок 6 бари, потрошувачка приближно. 10 nm3 / h
1/8 "врска, потребно е само за дополнително рачно прицврстување со вакуумска млазница
Моќност: 220V, 50Hz, 0,6 KW
Димензии: 1850x850x1320 mm
Големина на пакет: 1950х1000х1350 мм
Тежина: 150 кг
Тежина на испорака: 240 кг

Совети за нашите клиенти

Прегледи на клиенти (3)

Многу производители на капсули и таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Руслан Терехов, Москва

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност.

Олга , Тајмен

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствено што недостасува беше машината за контрола на квалитетот на капсулите и таблетите, се сопна на вашата веб-страница и веднаш го пронајдоа автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

ВадимПетрозаводск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за сортирање и контрола на квалитетот на таблетите tst-25.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: