Се препорачува сигурна услуга

Машина за контрола на квалитет IM-015

7197 година

989722 година
 • Машина за контрола на квалитет
 • Капсули по контрола на квалитетот
 • Машина за контрола на квалитет
 • Капсули по контрола на квалитетот

Популарни пребарувања

40%

Обука за обезбедување квалитет

триесет%

Изберете машина за контрола на квалитетот на производството

25%

Чекори за проверка на капсули со машина за контрола на квалитет

25%

Добавувачи на машина за контрола на квалитет во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Машина за контрола на квалитет IM-015

Машината за контрола на квалитетот IM-015 со ротирачки ролери му овозможува на операторот да контролира тврди или меки капсули и едноставни или обложени таблети со која било големина. Приливот на таблети од бунтата влегува во вибрирачки перфориран корита, каде тапанот за сортирање ја кваси грубата прашина и чипови, кои потоа се собираат во сад. Производите влегуваат во платформата за инспекција во еден слој. Капсулите и таблетите од вибраторната корита се префрлаат на ротирачките ролки и, постојано се вртат, се префрлаат на операторот, кој остварува сигурна сеопфатна контрола. Огледалните прилагодувања му овозможуваат на операторот да ги провери спротивните страни на таблетите и капсулите. Брзината на вртење на ролерите за инспекција е индивидуално прилагодлива, без оглед на брзината на инспекција. Брзината на вртење и контролната брзина на таблетите / капсулите постојано се прилагодуваат. Нема скриени агли или слепи точки на платформата за инспекција. Инспекциските ролки се изработени од транспарентни полимери со висока густина со одобрение за степен на храна за FDA. Осветлувањето е инсталирано под подвижниот транспортер, кој е посоодветен за инспекција на транспарентни тврди и меки капсули. Дефектните капсули и таблети можат да ги отстранат операторот со употреба на флексибилна рачна алатка со вакуумска млазница. Опремата е опремена со менувач, што ви овозможува да запрете во транспортерот во секое време. И покрај педалата депресија, таблетите или капсулите продолжуваат да се вртат пред операторот со посебна прилагодлива брзина. Изворот на светлина одозгора, а исто така инсталиран под подвижниот транспортер за осветлување на платформата за инспекција - флуоресцентна ламба - го намалува товарот на видот. Опремата може да биде целосно демонтирана за чистење без никакви алатки за неколку минути. Лесно се чисти, нема ризик од вкрстено загадување. Нема потреба да користите бучна надворешна правосмукалка со користење на компактниот систем на вшмукување Вентури. Ергономскиот дизајн го намалува стресот на операторот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 19116 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за контрола на квалитет IM-015

 • Означено како: Вакуумско пакување Запечатена амбалажа Диспензерот Каталог на опрема Опрема од Кина Пакување Чајно пакување Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Крем за полнење Пакување во прав Пакување со чај Опрема за полнење

Популарни пребарувања

40%

Обука за обезбедување квалитет

триесет%

Изберете машина за контрола на квалитетот на производството

25%

Чекори за проверка на капсули со машина за контрола на квалитет

25%

Добавувачи на машина за контрола на квалитет во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУКА НА ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние обезбедиме литература за основите на пакувањето, како и употреба на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ПОПОЛНУВАЕ НА ОПРЕМА.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за полнење за полнење. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за полнење и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Машина за контрола на квалитетот „IM-015“
Примена: Инспекција на тврди и меки капсули, едноставни или обложени таблети и други кружни или цилиндрични предмети
Минимална дебелина на таблетите: 3 мм
Продуктивност: до 120,000 капсули на час или 50 кг таблети, во зависност од големината на производот и производот
Храна за хранење: 30, 60 л
Компресиран воздух: 6 бари
Моќност: 220V, 50 Hz, 0,6 KW
Димензии: 1400x650x1250 mm
Големина на пакетот: 1650x740x1150 mm
Тежина: 160 кг
Тежина на испорака: 240 кг

Совети за нашите клиенти

Прегледи на клиенти (3)

Многу производители на капсули и таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Руслан Терехов, Москва

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност.

Олга , Тајмен

Пред неколку месеци тие започнаа со ново производство, а единствената работа што недостасува беше машината за контрола на квалитетот на капсулите и таблетите, се сопна на вашата веб-страница и веднаш го пронајдоа автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

ВадимПетрозаводск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за контрола на квалитет im-015.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: