Се препорачува сигурна услуга

Притиснете го ротациониот таблет LPY-120

7210

989870 година
 • Ротарен таблетпрес
 • Правење пилули
 • Ротарен таблетпрес
 • Правење пилули

Популарни пребарувања

триесет%

Комплетен сет на ротациони преси за таблети во производството

25%

Делови за ротирање на таблети за таблети

триесет%

Купете ротирачки преса за таблети во Русија

40%

Кажете на сигурен снабдувач на опрема за таблети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Притиснете го ротациониот таблет LPY-120

Ротирачкото преса за таблети LPY-120 е модерен модел на автоматско притискање на таблети со континуирано вртење за притискање на разни масивни материјали во таблети. Главно се користи во фармацевтската индустрија за производство на големи таблети, во исто време прилагодени на хемиската, прехранбената и електронската индустрија. Произведени во согласност со GMP стандардот. Механизмот на машината тип "едно притискање". Пресата има предпечат, а ролерите за притисок се опремени со лагери за поголем притисок. Тој е стабилен во работењето. Diesидовите на печатот и ударите се произведуваат во согласност со меѓународниот IPT стандард. Уредот на комората за печат го олеснува чистењето и одржувањето на печатот. Системот е опремен со уред за заштита од преоптоварување за да се избегне оштетување на машината. Напредна механика, тастатура на допир и дисплеј, конвертор на фреквенција ја контролира брзината на електричниот мотор, концентриран систем за подмачкување. Системот за пренос се наоѓа во менувачот на црви под главното тело, целосно подмачкуван, така што нивото на загадување и привлечност значително се намалува. Патентираниот дизајн на држачите за удари ви овозможува да ги прераскажете и конфигурирате лесно и удобно.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 25.920 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: Кина

Модел: Притиснете го ротациониот таблет LPY-120

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Комплетен сет на ротациони преси за таблети во производството

25%

Делови за ротирање на таблети за таблети

триесет%

Купете ротирачки преса за таблети во Русија

40%

Кажете на сигурен снабдувач на опрема за таблети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротари преса за таблети "LPY-120"
Број на калапи: 20 комплети
Стандарден калап: IPT
Максимален притисок: 80 kN (Килонвотон)
Максимален дијаметар на таблети: Φ 25 мм
Максимална длабочина на полнење: 18 мм
Максимална дебелина на таблетите: 10 mm
Ротациона брзина: 5 ~ 32 врт / мин
Максимална продуктивност: 38.400 таблети / час
Моќност: 4 KW
Димензии: 840 × 1015 × 1720 mm
Тежина: 1200 KG

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при изборот на пресврт таблет прес-LPY-120.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Ротари преса таблети може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Одлично друштво! Цените се добри, наредив ротирачки преса за таблети LPY-120, предложен од моделот и детално зборував за уредот. Сите документи се во ред. Испорака направена навреме. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Федоров Зураб Вадимович, Барнаул

Одличен печат, брзина на роторот: од 20 вртежи во минута, што ви овозможува да произведувате над 30 илјади таблети на час. Многу квалитетна машина за средно и големо производство. Притискајте го прашокот 3 години во своето производство. Таблетирањето се одвива околу часовникот, користете посветувач на таблети. Кога притискате таблети со дијаметар од 20 мм, контролирајте ја длабочината на прашокот на матрицата. Во овој модел на пресата, длабочината на полнење на прав во матрицата е прилагодлива од 1 до 15 mm.

Shubina L. V, Јошкар-Ола

Нарачате ротирачка таблета притиснете LPY-120. Менаџерот контактираше скоро веднаш. Таа одговори на сите прашања навремено. Моделот беше доставен по нарачка. Ротирачки печат со високи перформанси. Вистинско откритие за голем обем на производство. Сите рокови се исполнети. Имаше потешкотии со плаќањето, кои беа решени во рок од неколку часа. Дефинитивно ја препорачувам компанијата за соработка! Задоволувачко е што има такви одговорни луѓе!

Serdyuk L. I, Град Курган

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротирачки tabletpress lpy-120.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: