Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Производни линии за пакување ампули на ампули во блистер пакување / Автоматска линија за производство на ампула / вијала за пакување ZHM-250D

Автоматска линија за производство на ампула / вијала за пакување ZHM-250D

7149

989251
 • Автоматска линија за производство на амбала / вијала за пакување
 • Автоматска линија за производство на амбала / вијала за пакување
 • Автоматска линија за производство на амбала / вијала за пакување
 • Амбала пакување
 • Автоматска линија за производство на амбала / вијала за пакување
 • Автоматска линија за производство на амбала / вијала за пакување
 • Автоматска линија за производство на амбала / вијала за пакување
 • Амбала пакување

Популарни пребарувања

65%

Каде е профитабилно да се купат машини за пакување?

87%

Производители и купувачи на машини за пакување

21%

Упатства за употреба на машини за пакување од картони

42%

Технологии и опрема за производство на пакување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Производни линии за пакување ампули на ампули во блистер пакување / Автоматска линија за производство на ампула / вијала за пакување ZHM-250D

Автоматска линија за производство на ампула / вијала за пакување ZHM-250D

Автоматската линија за производство на амбала / ампула за пакување ZHM-250D е дизајнирана за автоматско пакување ампули или ампули во блистер пакување и вметнувања во пакувања во картонски кутии. Технолошкиот процес е како што следува: формирање на блистер, полнење на блистер со ампули или шишиња, запечатување на топлина, сечење и пакување во картонски кутии. Контролиран е од PLC контролер и има напредни функции за самостојно следење: идентификација на скршен блистер, отсуство на шишенце (ампула), отсуство на летоци или празна кутија, отфрлање на ниво на 100%.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 140.940 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска линија за производство на ампула / вијала за пакување ZHM-250D

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Амбала пакување Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

65%

Каде е профитабилно да се купат машини за пакување?

87%

Производители и купувачи на машини за пакување

21%

Упатства за употреба на машини за пакување од картони

42%

Технологии и опрема за производство на пакување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАUCTБА НА ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на пакување таблети и капсули со желатин во картонска амбалажа, како и за употреба на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) ја комплетираме производството на машини за картонирање.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за картонирање за пакување таблети и капсули во картонски кутии. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за картонирање и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска линија за производство на ампула / ампула за пакување „ZHM-250D“
Машина за пакување во блистер
Фреквенција на запечатување: 16 ~ 30 пати / мин, 1 ~ 44 калапи / време
Максимална површина за формирање: 110 × 240 mm
Опсег на прилагодување на патувањето: 30 ~ 120мм
Спецификација на блистер (може да се развие според барањата на клиентот)
ПВЦ материјалите за пакување мора да бидат во согласност со: 0,15 ~ 0,45 × 250 mm, дупката за ролна е 70 ~ 76 mm
Опсег: 1 ml, 2 ml, 5 ml, 10 ml ампули
2 ml, 5 ml, ампули од 10 ml
Машина за картонирање
Спецификација на кутија (L × W × H): (65 ~ 170) × × 45 ~ 80) × × 15 50) mm
Вметнете лист (L × W): (100 ~ 190) × (125 260) mm
Потребно за квалитет на летоци: 55 ~ 70 g / м2
Брзина: 20 ~ 80 јадро / мин (во зависност од големината и формата на плускавците)
Главна моќност на моторот: 1,5 KW
Напон: 380V, 50Hz
Стапка на проток на воздушна пумпа: > 0,2 m3
Притисок: 0,6 ~ 1,0 MPa
Вкупна моќност на опремата: 7 KW
Вкупен проток на воздух (максимум): 140 л / мин
Големина на пакетот: 8300 × 1400 × 1700 mm
Тежина: 2600 кг
Тежина на испорака: 2900 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска линија за производство на ампули / ампули за пакување ZHM-250D.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за ампули / ампули за пакување може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Многу производители на таблети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Леник Макар Артјомович, Град Таганог

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на пакетот.

Бобров Н.Е., град Томск

Тие не можеа да решат помеѓу купување автоматска машина за картонирање, тие се обратија до консултантот во MiniPress, Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни.

Бобрик В.О..Сочи

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствената работа што недостасува беше машината за пакување, се сопна на вашата веб-страница и веднаш ја пронајдоа машината што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои поставуваат фармацевтско производство.

Ермеева Л. А.Днепропетровск 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  zhm-250d автоматска линија за производство на ампула / ампула за пакување.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: