Се препорачува сигурна услуга

Табела со броеви на таблети и капсули YL-04

377

921519
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување желатински капсули и таблети
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување желатински капсули и таблети
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување желатински капсули и таблети
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување желатински капсули и таблети
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување желатински капсули и таблети
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување желатински капсули и таблети
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување желатински капсули и таблети
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување желатински капсули и таблети
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување желатински капсули и таблети
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување желатински капсули и таблети

Популарни пребарувања

26%

Пронајдете продажба на опрема за попуст

26%

Фармацевтски пополнувачки машини

24%

Тековни реклами за продажба на машини за пресметување

24%

Каде е профитабилно да се купат машини за пакување?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Табела со броеви на таблети и капсули YL-04

Автоматска машина за таблети за броење и полнење на таблети и капсули во четири пластични шишиња во исто време. Принципот на вибрирачко хранење на таблети и капсули и центрифугална стаклена маса. Има функција на прилагодливи вибрации и контрола на количината од оптички сензори. Производствен капацитет од 2000-3500 таблети во минута. Се користи во лаборатории и експериментално производство на лекови. Тежината е 150 кг. Изработка со висок квалитет, не'рѓосувачки челик AISI 304 квалитетен и P.E.T.G. пластика

Ние ви даваме детални упатства за поставување на бројач за таблети и капсули. Пред да го испратите на клиентот, мерачот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 13.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Контрола на таблети и капсули YL-04

 • Означено како: Капсули со лесна желатин Капсули Каталог на опрема Капсула бројач Апликатор за пилули Апчиња Капсули со тврд желатин Фармацевтска машина Пакување Опрема за полнење

Популарни пребарувања

26%

Пронајдете продажба на опрема за попуст

26%

Фармацевтски пополнувачки машини

24%

Тековни реклами за продажба на машини за пресметување

24%

Каде е профитабилно да се купат машини за пакување?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ТРЕНИНСКА СМЕТКА И ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на броење и пакување таблети и капсули. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за броење.
2) САМО СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВО СО СОГЛАСНИТЕ ЧУВЕчиња.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на бројачи и пакувачи на таблети и капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување прашина и полиери за капсули, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за желатински капсули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски метри и пакувачи и се вклучени во снабдувањето на резервни делови за кој било модел на машини за пресметување купени во нашата компанија.

Спецификации

Диск на таблети и капсули „YL-04“
Производи: таблети, апчиња, капсули, бонбони
Бројот на спакувани таблети: од 1-9999 парчиња
Продуктивност: 2000-3500 капсули / таблети во минута
Опции: центрифугална табела
Механизам за вибрации
Оптички сензори
Електронски контролер за брзина
Електрична моторна моќност: 0,5 kW
Напон: 220V, 50HZ.
Севкупни димензии: 940mm x 770mm x 830mm
Тежина: 130 кг
Тежина на испорака: 150 кг

Совети за нашите клиенти

Бројот на таблети и капсули со желатин што може да се постават е 0-9999. Машини од не'рѓосувачки челик во согласност со спецификациите на GMP. Лесен за ракување и не бара посебна обука. Точноста на пресметката се пресметува со специјален електричен оптички уред. Принцип на вибрирање на добиточна храна за брзо и непречено функционирање. Брзината на броење може да се прилагоди според брзината на рачно заменување шишиња со пилули. Внатрешноста на машината може да биде опремена со правосмукалка за да се избегне прашина на машината.

Прегледи на клиенти (6)

Долго време избрав опрема за десктоп за мали количини за да бројам 100 парчиња гума за џвакање. Сега го користам овој модел и главниот проблем е што немаме време да ги затегнеме капаците. Еден оператор може да инсталира четири шишиња, но се бара втор оператор да помогне во затегнување на капачињата.

Виктор Николаевич, Град Краснодар

Единствениот совет е да си направите цврста маса што може да издржи 130 кг тежина + тежина на таблетите. Ако таблетите се распаѓаат, тогаш користете ја функцијата за поврзување на правосмукалката.

Елена Борисовна, Москва

Купивме бројач на дискови и таблети, опремата пристигна малку доцна, но благодарение на оптималниот сооднос цена / квалитет, ова не е толку клучно.

Атанасиј Соловиев, Компанија Алкоја-БИОРегионот Новосибирск

Сакам да ги споделам моите впечатоци за новиот бројач за таблети, кој беше избран според спецификите на моето производство. MiniPress ја заврши нарачката на време. Ефтин Со проширувањето на производството, дефинитивно ќе купам уште еден.

Василевич Виталиј ВасилиевичРегионот Рјазан

Нарачавме опрема за броење таблети. Задоволни од изборот и работата на компанијата.

Петр Николаевич,  Саратов

Се свртевме кон избор на опрема за броење таблети. Го најдовме оптималното решение во форма на таблет-бројач „YL-04“. Дефинитивно повторно ќе ги користам услугите на оваа компанија.

Анатолиј Иванович, Тула

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  бројач на таблети и капсули десктоп yl-04.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: