Се препорачува сигурна услуга

Автоматска опрема за полнење во прав WAN-4

7163

989459
 • Автоматска опрема за полнење прав
 • Торба со фармацевтски прав
 • Автоматска опрема за полнење прав
 • Торба со фармацевтски прав

Популарни пребарувања

50%

Инсталирање на опрема за полнење во прав?

40%

Купете профитабилна опрема за пакување во прав

38%

Како да започнете бизнис со амбалажа во прав во Белорусија

39%

Купете опрема за полнење во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска опрема за полнење во прав WAN-4

Автоматска опрема за пакување WAN-4 во прав во торба од типот „перница“, контролирана од PLC контролер со панел на допир, лесна за употреба и сигурна. Чекорниот мотор на системот обезбедува голема точност на формирање на пакетите, грешката е помала од 1 мм. Автоматски „паметен“ систем за следење му овозможува на машината успешно да изврши независно позиционирање и да ја поправи должината на пакувањето кога ќе открие дел од материјалот за пакување со неисправно печатење. Таквиот систем ефикасно го елиминира непотребниот отпад и потребата за уред за одбивање. Во четиристрани контролиран механизам за запечатување на топлина, температурата на запечатување е прецизно контролирана, добра топлинска рамнотежа, квалитетот на запечатување е висок и погоден за разни материјали за пакување. Машината автоматски застанува кога ќе се открие празнина или филм или торбата е заглавена, со што се спречува истурање на прав. Специјално развиената функција за стоп-позиција обезбедува отворена позиција на уредот за запечатување и уредот за сечење кога машината престанува да работи, со што се спречува согорување на материјалот за пакување и прав. Опремата е опремена со механизам со три нивоа за хранење на филмот за пакување, снабдувањето е мазно и торбите се во добра форма. Процесот на запечатување е лесен за набудување преку заштитниот екран. Автоматската машина за полнење во прав WAN-4 е опремена со најновиот уред за подигнување на бункер. Низок отпад и висока ефикасност во работењето.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 13.608 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска опрема за полнење во прав WAN-4

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

50%

Инсталирање на опрема за полнење во прав?

40%

Купете профитабилна опрема за пакување во прав

38%

Како да започнете бизнис со амбалажа во прав во Белорусија

39%

Купете опрема за полнење во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУ OFУВА OFЕ НА ПРОИЗВОДСТВО НА ПОДАРКИ ЗА ЈАВНИЦИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето во прав, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ПОПОЛНУВАЕ НА ОПРЕМА.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за полнење за пакување во прав. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за полнење и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за полнење во прав WAN-4
Брзина на пакување: 25 ~ 40 пакет / мин
Опсег на големина: 20 ~ 400
Големина на пакетот: H80 ~ 200, W60 ~ 140 mm
Напон на напојување: 380V / 50Hz
Моќност: 2,3 KW
Димензии: 980x800x1850 mm
Големина на пакетот: 980x800x1850 mm
Тежина: 330 кг
Тежина на испорака: 400 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пополнување прашок WAN-4.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување во прав може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Многу производители започнаа со овој модел, вклучително и јас. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Лопухов С., Норилск

Не можевме да решиме помеѓу купување на автоматска опрема за пакување во прав, се обративме кај консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни.

Смојлов Н. К., Усуријск

Пред неколку месеци започнавме со ново производство, а единствено што недостасуваше опремата за полнење на прав, се сопнавме на вашата веб-страница и веднаш го најдовме моделот што ни беше потребен за полнење на прашокот WAN-4. Многу добар каталог, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Романовски Л.Брјанск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска опрема за полнење во прав Wan-4.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: