Се препорачува сигурна услуга

7179

989603
 • Внесувач за вакуум во прав
 • Снабдување со прав
 • Внесувач за вакуум во прав
 • Снабдување со прав

Популарни пребарувања

40%

Пронајдете продажба на вакуумски транспортер со попуст

20%

Тековни соопштенија за продажба на прашок за транспортер во прав

20%

Растовар на фармацевтски прав

20%

Упатства за употреба на опрема за пакување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Внесувачот за вакуум во прав LTM-30 се користи за вчитување и пренесување на материјал во фармацевтска машина, може да го отстрани статичкиот материјал, да пренесува материјал без истекување, е еколошки, целосно го решава проблемот со сврзување со материјали, е опремен со автоматски програмабилен контролен уред, едноставен и удобен за операторот. Ниска цена, низок шум, нема вибрации, ниска цена на работа, лесна инсталација, истовар и чистење. Главните компоненти на опремата од светски познати брендови. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 10.476 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Прашок за вакуум во прав LTM-30

 • Означено како: Вакуум транспортер Каталог на опрема Прашоци Прашок за мешање Опрема за пакување Пакување во прав Подвижен транспортер

Популарни пребарувања

40%

Пронајдете продажба на вакуумски транспортер со попуст

20%

Тековни соопштенија за продажба на прашок за транспортер во прав

20%

Растовар на фармацевтски прав

20%

Упатства за употреба на опрема за пакување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА РАБОТА СО СООБРА WITHАНИ ВАКУУМ МОНИЦИ.
На сите наши клиенти кои ја купиле опремата, ние нудиме литература за работа со транспорт на прашоци и дијаграми за инсталација. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во продажба на користена опрема за транспорт на прав.
2) СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВО СО СИСТЕМИ ЗА ПОДНЕСУВАЕ НА ВАКУУМ ПУД.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за работа со производи од прав и рефус. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за инсталација во линија или на посебна машина за собирање прашоци од контејнери или за напојување прашоци во хопери на уреди.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на вакуум транспортери и се вклучени во снабдувањето на резервни делови за опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Додаток на вакуум во прав „LTM-30“
Максимален капацитет на полнење: 700 кг на час
Притисок на компримиран воздух: 0,55 MPa
Максимален издувен воздух: 300-376 л / мин
Максимална висина на товарање: 10 m
Максимален вакуум: 92 KPa
Бучава во мирување: <60 dB (A)
Дијаметар-Висина: Ø 160 × 740 мм
Тежина: 14,5 кг
Тежина на испорака: 20 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите кои ќе ви помогнат да ја забрзате вашата задача да изберете вакуум-фидер за прашок LTM-30.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Водачот за вакуум во прав може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Нашата компанија работи вакви машини во износ од 4 парчиња со капацитет од 6000 кг на час.

Иванова Е.С., Самара

Во врска со проширувањето на работилницата за фармацевтско производство. Менаџерот помогна при претресот.  Вакуумскиот транспортер се покажа дека е многу лесен за инсталирање. Дефинитивно ќе ве контактираме во иднина.

Кавијар Н. К.Велики Новгород

Купивме опрема за фармацевтско производство. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Сите документи за вакуумскиот транспортер се во ред. Задоволни од соработката.

Тулипов Л. Д.Иркутск

Прашан за избор на опрема за производство на адитиви за храна. Нашите инженери сметаат дека овој транспортер со вакуум во прав е еден од најдобрите во својата линија. Нарачана од миниперис. Сите услови за договарање на договорот се исполнети.

Arаров С., град Азов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ltm-30 вакуум фидер во прав.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: