Се препорачува сигурна услуга

Опрема за автоматско полнење во прав BD-30

7163

989445
 • Автоматска опрема за полнење прав
 • Пакување во прав
 • Автоматска опрема за полнење прав
 • Пакување во прав

Популарни пребарувања

38%

Упатства за опрема за полнење во прав?

40%

Купете профитабилна опрема за пакување во прав

51%

Нови технологии и опрема за пакување во прав

десет%

Нова опрема за полнење во производствените капацитети во Минск

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за автоматско полнење во прав BD-30

Автоматска опрема за полнење во прав БД-30 - се користи за пакување млеко во прав, соја во прав, зачини, пестициди во форма на влажен прав, како и гранули од ситно гранули како кафе, шеќер, итн. И го извршува следниот циклус на работа: процесот на мерење, формирање торба, полнење со прав, запечатување на торбата, печатење на бројот на серијата и сечењето може да се изврши автоматски. Опремата може да спакува различни видови материјали, како што се гранули, прашоци, течности, таблети, итн. PLC е опремена со контролен систем: треба да ги поставите само потребните параметри (волумен на полнење, должина на торбата, итн.) Во поставува ќелии, а системот ќе ги изврши соодветните операции автоматски и со голема брзина на пакување. Стабилен и сигурен систем за фото-електронско следење обезбедува интегритет на прикажувањето на марката на пакувањето. Температурата е интелигентно контролирана со употреба на две машини за запечатување на топлина. Пакувањето на разни видови материјали (прав, гранули, течности, вискозни течности и сл.) Се врши со едноставна замена на механизмот за полнење. Механизмот на формирање торба со лампи (лапчиња). Овие уредни рамни торбички за перници се погодни за широк спектар на апликации. Дополнителни уреди (по избор): може да се инсталира уред за топло печат, на врвот на машината. Исто така, по нарачка на клиенти, може да се развие и произведе уред за производство на сопствени кесички димензии и бункер за подигнување.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 37.800 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за автоматско полнење во прав BD-30

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

38%

Упатства за опрема за полнење во прав?

40%

Купете профитабилна опрема за пакување во прав

51%

Нови технологии и опрема за пакување во прав

десет%

Нова опрема за полнење во производствените капацитети во Минск

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУ OFУВА OFЕ НА ПРОИЗВОДСТВО НА ПОДАРКИ ЗА ЈАВНИЦИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето во прав, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ПОПОЛНУВАЕ НА ОПРЕМА.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за полнење за пакување во прав. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за полнење и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско полнење во прав „БД-30“
Должина на торбата: 100 - 300 мм
Ширина на торба: 100 - 180 мм
Брзина на пакување: 20 - 50 пакет / мин
Капацитет: 100 - 1000 ml
Применливи материјали за пакување: полипропилен / полиетилен, полиестер / алуминиумска фолија / полиетилен, полиестер / алуминиумска обвивка / полиетилен, најлон / полиетилен, полиестер / полиетилен
Потрошувачка на енергија: приближно 2,5 KW, AC 380V / 50Hz
Јачина на компримиран воздух: 0,3 m3 / min
Метод на запечатување: Перница
Метод на мерење: Огер
Димензии: 1470 × 920 × 2800 mm
Големина на пакет: 1000 × 900 × 1800 мм
Тежина: 700 кг
Тежина на испорака: 800 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за полнење во прав БД-30.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување во прав може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Многу производители започнаа со овој модел, вклучително и јас. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Вавилов Д. А., град Томск

Ова не е прв пат кога работам со MiniPress. Ние нарачуваме опрема од нив за наше фармацевтско производство. Секогаш само висококвалитетна опрема, условите на договорот се забележуваат јасно, доставени навреме, без одложување. Добра услуга по продажбата. Убаво е да се работи со професионалци.

Пливачот А., Град Кострома

Не можевме да решиме помеѓу купување на автоматска опрема за пакување во прав, се обративме кај консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни.

Нифедов М. А.Курск

Пред неколку месеци лансиравме ново производство, а единствено што недостасуваше беше опремата за полнење на прав, се сопнавме на вашата веб-страница и веднаш го најдовме моделот што ни треба, се покажа дека е БД-30. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Летај Н.Сочи

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за автоматско полнење во прав bd-30.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: