Се препорачува сигурна услуга

Вертикална опрема за полнење и запечатување GFL-24F

7175

989535 година
 • Вертикална опрема за полнење и запечатување
 • Пополнување и запечатување
 • Пакување во вреќи
 • Вертикална опрема за полнење и запечатување
 • Пополнување и запечатување
 • Пакување во вреќи

Популарни пребарувања

48%

Правила за пакување во прав

25%

Машини за полнење во прав

34%

Совети за технологија за пакување

21%

Пакувања во прав во Москва

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Вертикална опрема за полнење и запечатување GFL-24F

Вертикална опрема за полнење и запечатување прав GFL-24F како што се млеко во прав, брашно, прав од соја, лековити прав, итн. Компактен дизајн, лесен за ракување и одржување. PLC систем за контрола, широк екран на допир. Завршениот циклус на формирање на торбата, пополнување, печатење на датумот, сечење и сечење етикети за да се пробие торбата.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 7.506 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Вертикална опрема за полнење и запечатување GFL-24F

 • Означено како: Вакуумско пакување Запечатена амбалажа Диспензерот Каталог на опрема Опрема од Кина Пакување Чајно пакување Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Крем за полнење Пакување во прав Чајно пакување Опрема за полнење

Популарни пребарувања

48%

Правила за пакување во прав

25%

Машини за полнење во прав

34%

Совети за технологија за пакување

21%

Пакувања во прав во Москва

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУ OFУВА OFЕ НА ПРОИЗВОДСТВО НА ПОДАРКИ ЗА ЈАВНИЦИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето во прав, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ПОПОЛНУВАЕ НА ОПРЕМА.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за полнење за пакување во прав. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за полнење и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Вертикална опрема за полнење и запечатување "GFL-24F"
Продуктивност: макс. 80 стр
Опсег на полнење: 1 ~ 50 ml
Големина на пакетот: Должина - 40 ~ 130 мм
ширина - 25 ~ 120 мм
Тип на пакет: 3-насочно и 4-насочно запечатување
Макс. ширина на материјалот за пакување: 240 мм
Моќност: 1,1 KW, 380V, 50Hz / 220V, 50Hz
Димензии: 620x790x1700 mm
Големина на пакетот: 700x800x1700 mm
Тежина: 180 кг
Тежина на испорака: 250 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите, помагајќи да се забрза решението на вашата задача за избор на вертикална опрема за полнење и запечатување GFL-24F.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Вертикална опрема за полнење и запечатување може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Со оваа вертикална опрема за полнење и запечатување GFL-24F, вклучително и мене. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Исаева Валентина Матвевна, Новокузнецк

Работиме со MiniPress веќе подолго време. Нема поплаки, некои позитивни впечатоци. Ние ќе продолжиме да соработуваме.

Левина В. С., Рјазан

Не можевме да решиме помеѓу купување автоматска опрема за полнење и запечатување прав, контактиравме со консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секоја опрема што ни одговара.

Денисенко. СО, Набережне Челни

Пред неколку месеци лансиравме ново производство, а единствено што недостасуваше беше опремата за пакување и запечатување GFL-24F, се сопна на вашата веб-страница и веднаш ја најдовме машината што ни беше потребна. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Платонов Вјачеслав ДмитриевичСаранск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  вертикална опрема за пакување и запечатување gfl-24f.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: