Се препорачува сигурна услуга

7175

989518 година
 • Опрема за пополнување прав
 • Пакување во прав
 • Опрема за пополнување прав
 • Пакување во прав

Популарни пребарувања

44%

Упатства на руски јазик за опрема за пакување во прав

50%

Обука за производство за пополнување прав

31%

Пакет за производство за полнење во прав

26%

Купете опрема за полнење прав во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опремата за полнење во прав од типот WAN-100 е дизајнирана за дозирана амбалажа на тврди материјали во пластични или стаклени тегли од 100 до 1000 ml. Опремата работи во два режима - со помош на педал за стапало или сензор за допир, методот на работа може да се избере на таблата. Овој модел се карактеризира со голема прецизност на мерењето дури и при голема брзина.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 7.560 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за полнење во прав WAN-100

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

44%

Упатства на руски јазик за опрема за пакување во прав

50%

Обука за производство за пополнување прав

31%

Пакет за производство за полнење во прав

26%

Купете опрема за полнење прав во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУ OFУВА OFЕ НА ПРОИЗВОДСТВО НА ПОДАРКИ ЗА ЈАВНИЦИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето во прав, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ПОПОЛНУВАЕ НА ОПРЕМА.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за полнење за пакување во прав. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за полнење и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за полнење во прав WAN-100
Волумен на дозирање: 100-1000 mm
Напон на напојување: 3-фазен, 380V / 50Hz
Моќност: 0,78 KW
Димензии: 920 × 640 × 1960 mm
Големина на пакет: 1000x700x2000 mm
Тежина: 300 кг
Тежина на испорака: 380 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашата задача за избор на опрема за пополнување прашок WAN-100.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за пакување во прав може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Со овој модел за пакување во прав WAN-100, вклучително и мене. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Техерова А., Архангелск

Работиме со MiniPress веќе подолго време. Нема поплаки, некои позитивни впечатоци. Ние ќе продолжиме да соработуваме.

Снежа С. Р., Чита

Не можевме да решиме помеѓу купување на автоматска опрема за пакување во прав, се обративме кај консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секоја соодветна опрема.

Пловлов Д. М., Омск

Пред неколку месеци тие започнаа со ново производство, а единствената работа што недостасува беше опремата за полнење прав, WAN-100, се сопна на вашата веб-страница и веднаш ја пронајдоа машината што ни беше потребна. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Аксенкин Л. Р.Москва

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за полнење во прав Wan-100.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: