Се препорачува сигурна услуга

7182

989645 година
 • Вибрирачки екран
 • Задушен прав
 • Вибрирачки екран
 • Задушен прав

Популарни пребарувања

50%

Производители на вибрирање на екранот

триесет%

Упатство за вибрирање на екранот

25%

Инсталација на вибрирачко сито во производството

40%

Вибрирачки екран со опции за производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Вибрирачкиот екран XSM-80-3 е напреден основен модел базиран на современи технологии на производство и италијанска технологија за заварување. Машината има многу позитивни карактеристики, како што се сигурна стабилност, лесна работа и поправка, низок шум и потрошувачка, високи перформанси и точност, мазна вибрирачка решетка на екран и херметички заптивка. Машината не само што го кваси материјалот, туку работи и во автоматски режим. Таквите машини се користат во прехранбената, фармацевтската, хемиската, металуршката, градежната, стакло и хартијата. Вибрирачките екрани на сериите XSM се изработени од високо квалитетен не'рѓосувачки челик, а во нив може да се инсталираат до четири слоја вибрирачки екрани. Внатрешниот електричен мотор може монотоно да вибрира и да генерира вибрации со голема јачина. Покрај тоа, рамката на решетките е флексибилна и лесна за целосно истегнување, како и брзо замена, што драматично ја зголемува ефикасноста. Ние во моментов применуваме IPC за европски патент (меѓународна класификација на патенти). Покрај тоа, нашата серија на вибрирачки екрани со дијаметар од 400 до 120 мм со палети достигна светски стандарди за квалитет. Опремата е загарантирана да има долг работен век и висока ефикасност на филтрацијата. Затоа, веруваме дека нашите производи можат да ги задоволат потребите на различните индустрии.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 6.426 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Вибрирачки сито XSM-80-3

 • Означено како: Вибрира сито Вибрира сито Вибрирачки екран Каталог на опрема Миксер во прав Опрема од Кина Прашоци Производство на лекови Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Фармацевтско сито Пакување во прав

Популарни пребарувања

50%

Производители на вибрирање на екранот

триесет%

Упатство за вибрирање на екранот

25%

Инсталација на вибрирачко сито во производството

40%

Вибрирачки екран со опции за производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА РАБОТА СО ВИБРАЦИЈА Сито.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториски сепаратори за прав, ние нудиме литература за основите на поделба на прав во фракции. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за вибрации.
2) ЗАВРШНА ПРОДУКЦИЈА И ЛАБОРАТОРИИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за лабораториско раздвојување. На барање на клиентот, ќе избереме модел на вибрирачко сито, машини за прашкање прав, опрема за контрола на проток на прав, машини за раздвојување на прашоци во фракции и лабораториска опрема.
3) Испорака на резервни делови за VIBROSIT.
Соработуваме со производители на автоматски и лабораториски модели на екрани за вибрации, снабдуваме резервни делови за опрема за раздвојување прашоци во фракции купени во нашата компанија.

Спецификации

Вибрирачко сито "XSM-80-3"
Тип: Четири слој
Материјал: SUS 304 не'рѓосувачки челик
Ефективен дијаметар на екранот: 800 mm
Ефективна површина на екранот: 0,4183 м2
Моќност: 0,75 KW
Вкупна моќност: 380V, 50 Hz, 3 фаза
Тежина: 300 кг
Тежина на испорака: 350 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за задачата за избор на вибрирачки екран со XSM-80-3.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Ситото за вибрации може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Голема предност е што производителот на вибрирачки екрани има огромни резерви на мрежи за прашоци од која било фракција. Доколку е потребно, можете да го нарачате во која било големина.

Завјалов П.Е., Кабаровск

Идеално, поврзаниот скрининг на вибрирачкиот екран со систем за напојување со вакуум во прав, прилагодено автоматско напојување без прашина. Задоволни од резултатот од опремата.

Зотов Л. Д., Улјановск

Ова не е прв пат кога работам со MiniPress. Ние нарачуваме опрема од нив за наше фармацевтско производство. Секогаш само висококвалитетна опрема, условите на договорот се забележуваат јасно, доставени навреме, без одложување. Добра услуга по продажбата. Убаво е да се работи со професионалци ..

Вишневска Е. ОБарнаул

Ние сме ангажирани во производство на брашно. Зазеде вибрирачки екран. Не можам да најдам добавувачи. Најде компанија како Минипрес. Уште импресионирани од нивната работа. Најдоброто на рускиот пазар. Ситото за вибрации ни пристапи во сите погледи. Испорача брзо. Благодарам! Препорачува!

Потапов Д. и, Махачкала

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  сито за вибрации xsm-80-3.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: