Се препорачува сигурна услуга

Острижете ја опремата за пакување БСП-20

7166

989489
 • Смали опрема за пакување
 • Пакување со пакувања
 • Смали опрема за пакување
 • Пакување со пакувања

Популарни пребарувања

55%

Набавете опрема за пакување со смалување во Русија

40%

Опрема за пакување во модерно фармацевтско производство

31%

Купете опрема за пакување во Белорусија

35%

Смалување на снабдувачите на пакување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Острижете ја опремата за пакување БСП-20

Опрема за пакување за стегање БСП-20 е специјално дизајнирана за пакување со пакети со платформа (заптивка), како што е јогурт во сад во форма на сад, млеко во прав, овошни сокови, соја млеко, минерална вода во сад во форма на сад или шише. Синхронизацијата на машината и контролата на PLC обезбедуваат безбедност. Сите видови на производи може да се пакуваат со промена на различни модели. Зачувувањето на ресурсите и зголемената ефикасност е поврзано со рационалноста и стабилноста на структурата на машината. Изберете од: нерѓосувачки челик / јаглероден челик, контролни копчиња / компјутерска контрола, економични компоненти / напредни компоненти, пакување со единечен производ / повеќекратно пакување на производи.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 42.660 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Острижете ја опремата за пакување БСП-20

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

55%

Набавете опрема за пакување со смалување во Русија

40%

Опрема за пакување во модерно фармацевтско производство

31%

Купете опрема за пакување во Белорусија

35%

Смалување на снабдувачите на пакување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ОПРЕМА НА ПАКЕГИНСКИ ОБРАЗОВАНИЕ НА ГОДИНА
На сите наши клиенти кои купиле опрема за намалување, ние нудиме литература за основите на пакувањето, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) Ние ја комплетираме ПРОИЗВОДСТВОТО ОД ОБЛАСТИ ЗА ПАКУВАINGЕ НА ГОЛЕМИРАЕ
Ние ќе понудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Оставете опрема за пакување „БСП-20“
Напон: 220V, 50HZ
Моќност: 1 KW
Максимална големина на една кутија: 400 × 250 × 220 mm (обичај)
Брзина на пакување: 10-20 Пакет / мин
Притисок на снабдување со воздух: 0,5-0,7 МПа
Соодветна инфрацрвена печка со термичка циркулација на воздухот:
Напон: Трифазен пет-жичен систем 380 V
Моќност: 13 KW
Брзина на транспортер: 10-25 m / min
Главни димензии на печката со топлинска циркулација на воздухот: 1760x700x450 mm
Димензии: 3000x920x1700 mm
Големина на пакување: 4700x2400x1700 mm
Тежина: 1300 кг
Тежина на испорака: 1500 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на опрема за смалување на пакување БСП-20.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за пакување на стегање може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за смалување на пакување за сокови од пакување. Бев задоволен.

Кравченко В. М., Град Кострома

Сакам да кажам дека намалениот пакувач што го обезбедивте во овој процес се етаблира како сигурен и лесен за употреба. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Колобок М., Санкт Петербург

Итно потребна опрема за автоматско смалување за пакување. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Бабан П., Омск

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, потребна беше опрема за смалување на пакувањето во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Плов В. Н., Град Кострома

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  намалете ја опремата за пакување БСП-20.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: