Се препорачува сигурна услуга

Двојна алуминиумска амбалажа машина SHWD-28

7169

989477 година
 • Двојна машина за пакување од алуминиум
 • Двојно алуминиумско пакување
 • Двојна машина за пакување од алуминиум
 • Двојно алуминиумско пакување

Популарни пребарувања

44%

Производители и купувачи на опрема за блистер

59%

Прилагодување на блистер машини во производството

40%

Технологии и опрема за производство на алуминиумски плускавци

35%

Купете блистер автомобил во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Двојна алуминиумска амбалажа машина SHWD-28

Двокреветната машина за пакување SHWD-28 е опремена со спојката за напојување, заштедувајќи таблети и материјали за пакување за време на дебагирање на опремата. Овој модел има уникатен метод за мазно хранење, елиминирајќи го отсуството на спакуван материјал. Особено погоден за пакување различни видови на обложени таблети. Комплетна автоматска контрола, точност, убаво пакување. Напредната и компактна форма на опремата, висока продуктивност, низок шум, практично работење и одржување (брзо заменување на калапите заштедува време). Големината на примерокот може слободно да се прилагоди. Пневматското печат може слободно да се прилагоди на вистинското место. Дигитален уред за контрола на температурата овозможува поточно ниво на температурата. Бесконечно променлива брзина. Употребата на алуминиумска фолија, разни видови хартија, е погодна за сите видови таблети и капсули. Добра затегнатост и долг рок на траење. Уредот за извртување обезбедува прекрасен изглед на плочите, а истовремено го одржува работното место чисто, уредно и лесно достапно за чистење. Системот за ладење на вода обезбедува непрекинат систем за напојување без одржување. Дополнителни конфигурации: системот за одводнување на ликвидацијата е контролиран од програмабилен логички контролер на програмата Митсубиши (PLC) за да го контролира процесот на пакување (во отсуство на материјал за пакување, кога има голема разлика во големината на пакувањето или во отсуство на материјал за пакување, системот) автоматски го прикажува статусот на екранот и дава сигнал за да се избегне хит неисправни производи на дистрибутивната мрежа). Ролери систем за печатење на серии броеви: овој систем има два начина на печатење: 1. користејќи цврсто термопластично тркало за боење за ролерирање на датумот на производство, број на серија, датум на истекување и слично до посакуваната област за печатење. 2. Директно печатење без тркалање на тркалото за мастило. Има функција за поставување на локацијата на печатење на ролери, може да го намали бучавата на машината, итн. Систем за проверка на графичка верзија: според барањата на клиентите, се користи систем за следење на курсорот за да се заврши автоматски проверката на верзиите. Екран на допир: продолжување на методите за контрола на копчето, пријателски и функционален интерфејс.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 47.790 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Двојна алуминиумска амбалажа машина SHWD-28

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

44%

Производители и купувачи на опрема за блистер

59%

Прилагодување на блистер машини во производството

40%

Технологии и опрема за производство на алуминиумски плускавци

35%

Купете блистер автомобил во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Двојна алуминиумска амбалажа машина „SHWD-28“
Продуктивност: 800-1600 парчиња / мин (8 реда)
Максимална ширина на пакувањето: 280 мм
Напон: 220V, 50/60 Hz
Моторна моќност: 0,4 KW
Енергија на грејач: 3 KW
Исечена количина: 1-5
Компримиран воздух: 0,45 MPa
Големина на пакување: 990x1650x1630 mm
Тежина: 550 кг
Тежина на испорака: 650 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението на вашата машина за амбалажа со двојно SHWD-28 SHWD-28.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Двојна алуминиумска амбалажа машина може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Не можев да одлучам помеѓу купување автоматска машина за блистер. Се свртевме кон консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секој уред, по што застанавме на оваа серија.

Бромов К. Р.Нижни Новгород

Решивме да произведуваме таблети не во тегли, туку во плускавци. За ова беше потребна автоматска блистер машина. Кои ги купивме во „Минипрес“. Одличен тим. Благодарам.

Анчови Станислав Дмитријевич, Град Екатеринбург

Се покажа дека е поевтино да се произведуваат производи во плускавци. Ви благодариме за врв и за машината за пливање Minipress.

Королева Ина Савеливна, Градот Новосибирск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за двојно алуминиумско пакување shwd-28.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: