Се препорачува сигурна услуга

Опрема за автоматско пакување на пелети WAN-81

7159

989411
 • Опрема за автоматско пакување на пелети
 • Спакувани гранули со пакувач
 • Опрема за автоматско пакување на пелети
 • Спакувани гранули со пакувач

Популарни пребарувања

40%

Купете опрема за пакување во Казахстан

триесет%

Пакување со топчиња во современото фармацевтско производство

20%

Пакување гранули во разни кеси

20%

Набавете машина за пакување во Москва

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за автоматско пакување на пелети WAN-81

Опрема за автоматско пакување на пелети WAN-81 вклучува засилен мотор со голема точност (точност помала од 1 мм) во системот за производство на торби. Ротационите ножеви можат да се прилагодат во работна состојба. Во четиристрани контролиран механизам за запечатување на топлина, температурата на секоја патека за запечатување може да се прилагоди одделно, добра топлинска рамнотежа, квалитетот на запечатување е висок и погоден за разни материјали за пакување. "Паметен" систем за фотоелектрично следење за локализација на кодот на бојата. Појавата за занишани хартија ја зголемува веродостојноста на фотоволтаичниот систем и кодот за печатачот. Опремата е опремена со страничен капак за отворање за безбедно функционирање и ротирачки лента со мерен уред за регулирање на волуменот на материјалот. Волуменот на пакувањето може да се прилагоди за време на работата, да се намали отпадот и да се зголеми работната ефикасност.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 7,452 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за автоматско пакување на пелети WAN-81

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

40%

Купете опрема за пакување во Казахстан

триесет%

Пакување со топчиња во современото фармацевтско производство

20%

Пакување гранули во разни кеси

20%

Набавете машина за пакување во Москва

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ГОДИНИ ЗА ПАКУВАЕ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето гранули во разни материјали за пакување, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД ОД машини за опрема за пакување.
Willе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување гранули во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско пакување на пелети WAN-81
Брзина на пакување: 55 ~ 80 пакет / мин.
Опсег на големина: 1,8 ~ 50.
Големина на пакетот: H50 ~ 115, W30 ~ 85 mm.
Напон на напојување: 380V / 50Hz.
Моќност: 1,7 KW.
Материјали за пакување: разни видови ламинирани филмови.
Дијаметар на филмско тркало: 300 мм.
Димензии: 665x770x1580 mm.
Големина со пакување: 700x800x1600 mm.
Тежина: 230 кг.
Тежина на испорака: 280 кг.

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување на пелети WAN-81.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување гранули може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Смирнов Н., град Ставропол

Ние произведуваме производи од гранулати, почнавме да ја користиме оваа машина. На квалитетот влијаат многу фактори, имено, дебелината и квалитетот на материјалот за пакување, земјата на производство на овој материјал. Долго време експериментално го избравме за себе оптималниот материјал за нашата форма и големина на торбите. Препорачувам да експериментирате со материјали за пакување.

Долгов Р. Н.Брјанск

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување на пелети. Бев задоволен.

Горшков Д. Е., Сургут

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Румјанцев А., Владимир

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за автоматско пакување на пелети wan-81.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: