Се препорачува сигурна услуга

Опрема за автоматско пакување на пелети WAN-4

7159

989361
 • Опрема за автоматско пакување на пелети
 • Пелети во спакувана кеса
 • Опрема за автоматско пакување на пелети
 • Пелети во спакувана кеса

Популарни пребарувања

25%

Buyе купи фармацевтска опрема во Москва

24%

Како да започнете да заработувате пари за фармацевтска опрема?

53%

Пронајдете продажба за опрема за автоматско пакување

49%

Најдобрите производители на опрема за автоматско пакување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за автоматско пакување на пелети WAN-4

Автоматска опрема за пакување Well-4 пелети во торба од типот „перница“, контролирана од PLC контролер со панел на допир, лесна за ракување и сигурност. Чекорниот мотор на системот обезбедува голема точност на формирање на пакетите, грешката е помала од 1 мм. Автоматски „паметен“ систем за следење му овозможува на машината успешно да изврши независно позиционирање и да ја поправи должината на пакувањето кога ќе открие дел од материјалот за пакување со неисправно печатење. Таквиот систем ефикасно го елиминира непотребниот отпад и потребата за уред за одбивање. Во четиристрани контролиран механизам за запечатување на топлина, температурата на запечатување е прецизно контролирана, добра топлинска рамнотежа, квалитетот на запечатување е висок и погоден за разни материјали за пакување. Машината автоматски застанува кога ќе се открие празнина или филм или торбата е заглавена, со што се спречува истурање на гранулите. Специјално изработената функција за стоп-позиција обезбедува отворена положба на уредот за запечатување и уредот за сечење кога машината престанува да работи, со што се спречува согорување на материјалот за пакување и гранули. Опремата е опремена со механизам со три нивоа за хранење на филмот за пакување, снабдувањето е мазно и торбите се во добра форма. Процесот на запечатување е лесен за набудување преку заштитниот екран. Опремата за автоматско пакување на пелети WAN-4 вклучува фиока за вртење со мерен уред. Волуменот на спакувани гранули може да се прилагоди во режим на работа. Низок отпад и висока ефикасност во работењето.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 13.176 $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за автоматско пакување на пелети WAN-4

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

25%

Buyе купи фармацевтска опрема во Москва

24%

Како да започнете да заработувате пари за фармацевтска опрема?

53%

Пронајдете продажба за опрема за автоматско пакување

49%

Најдобрите производители на опрема за автоматско пакување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ГОДИНИ ЗА ПАКУВАЕ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето гранули во разни материјали за пакување, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД ОД машини за опрема за пакување.
Willе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување гранули во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за пакување на пелети „WAN-4“
Брзина на пакување: 25 ~ 40 пакет / мин
Опсег на големина: 60 ​​~ 400
Големина на пакетот: H80 ~ 200, W60 ~ 140 mm
Напон на напојување: 380V / 50Hz
Моќност: 1,9 KW
Димензии: 980x800x1850 mm
Големина на пакетот: 980x800x1850 mm
Тежина: 300 кг
Тежина на испорака: 400 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување на пелети WAN-4.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување гранули може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Сакам да кажам дека пакувачот што го наведовте во пакет од типот „перница“ се покажа како сигурен и лесен за употреба во процесот. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Кочан Е. Р., Мурманск

Итно му требаше амбалажа со топчиња во вреќи. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Плов Г. Е.Специјалист за набавки, Москва

Отвори ново производство. Во продавницата за пакување, потребна беше амбалажа во торба од типот „перница“. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Лодишински В. С., Тајмен

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за автоматско пакување на пелети wan-4.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: