Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за пакување на топчиња BD-32

7158

989402
 • Опрема за автоматско пакување на пелети
 • Пакување со топчиња
 • Опрема за автоматско пакување на пелети
 • Пакување со топчиња

Популарни пребарувања

56%

Купете опрема за пакување во Белорусија

34%

Кој е најдобриот избор за опрема за пакување на пелети?

55%

Пакување гранули во разни кеси

44%

Колку чини машина за пакување?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за пакување на топчиња BD-32

Автоматска опрема за пакување за гранули БД-32 се користи за пакување на ваков грануларен материјал како што се шеќер, кафе или мини пелети, итн., И го извршува следниот циклус на работа: процес на мерење, формирање торба, полнење со гранули, запечатување торба, печатење на број на серии и сечење може да се изврши автоматски. Опремата може да спакува разни видови материјали, како што се гранули, прашоци, течности, таблети, итн. Во разни материјали за пакување: најразлични ламинирани филмови, како што се полипропилен / полиетилен, полиестер / алуминиумска фолија / полиетилен, полиестер / алуминиумска обвивка / полиетилен, најлон / полиетилен, полиестер / полиетилен. Има прекинувач и дигитален дисплеј за сигурна и лесна работа. За да се постигне голема точност, во системот за торбирање се користи степер мотор. Автоматскиот интелигентен систем за следење ви овозможува да се ослободите од лажните ознаки во боја, а исто така ви овозможува само позиционирање и автоматско фиксирање на должина. Температурата е интелигентно контролирана со употреба на две машини за запечатување на топлина. Пакувањето на разни видови материјали (прав, гранули, течности, вискозни течности и сл.) Се врши со едноставна замена на механизмот за полнење. Механизмот на формирање торба со лампи (лапчиња). Овие уредни рамни торбички за перници се погодни за широк спектар на апликации. Дополнителни уреди (по избор): може да се инсталира уред за топло печат, на врвот на машината. Исто така, по нарачка на клиенти, може да се развие и произведе уред за производство на кеси со големина.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 26.136 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување на топчиња BD-32

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

56%

Купете опрема за пакување во Белорусија

34%

Кој е најдобриот избор за опрема за пакување на пелети?

55%

Пакување гранули во разни кеси

44%

Колку чини машина за пакување?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ГОДИНИ ЗА ПАКУВАЕ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето гранули во разни материјали за пакување, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД ОД машини за опрема за пакување.
Willе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување гранули во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско пакување на пелети „BD-32“
Должина на торбата: 100 - 220 мм
Ширина на торба: 100 - 140 мм
Брзина на пакување: 18 - 55 пакет / мин (во зависност од материјалот и спецификациите)
Капацитет: 100 - 500 ml
Метод на запечатување: Перница
Потрошувачка на енергија: приближно 3,3 KW, AC 380V
Метод на мерење: инка
Димензии: 1320 × 890 × 2200 mm
Големина на пакетот: 1800 × 800 × 2800 мм
Тежина: 540 кг
Тежина на испорака: 640 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување на пелети BD-32.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување гранули може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Ние произведуваме производи од гранули, почнавме да ја користиме оваа машина. На квалитетот влијаат многу фактори, имено, дебелината и квалитетот на материјалот за пакување, земјата на производство на овој материјал. Препорачувам да експериментирате со материјали за пакување.

Заикин П. Н.Пенза

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Гаврилов Н.Е., Град Минск

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, беше потребен пакувач за пакување на пелети. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Пекуховски Р. Г., Брјанск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за автоматско пакување на пелети bd-32.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: