Се препорачува сигурна услуга

Опрема за пакување во пакет како „перница“ HMR-20

7165 година

989401 година
 • Опрема за пакување на вреќи
 • Тип пакување
 • Опрема за пакување на вреќи
 • Тип пакување

Популарни пребарувања

55%

Купете опрема за пакување

37%

Како да користите опрема за пакување

26%

До големо картонски кутии од производителот во Москва

25%

Делови за машини за пакување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за пакување во пакет како „перница“ HMR-20

Опремата за пакување на вреќи HMR-20 е контролирана од контролер кој може да се програмира со програмабилен PLC. Опремата е опремена со електронски дисплеј TD-200 за прикажување на состојбата на опремата на ниво на очите, со што можете автоматски да ја прилагодите должината на пакетот директно на дисплејот лесно и брзо, без мануелна контрола. Двонасочно поставување на кодот на бојата: определување на бојата код од уредот за откривање на фотоелектрик и автоматска контрола на механизмот за изедначување, брзо и точно поставување на кодот на бојата. Четири групи на автоматски контролори на температура: контрола на температурата за секоја позиција за греење за автоматска контрола на температурата за подобрување на квалитетот на запечатување. Автоматско хранење материјали за пакување. Алуминиум / пластика со различни карактеристики.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 23.760 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за пакување во пакет како „перница“ HMR-20

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

55%

Купете опрема за пакување

37%

Како да користите опрема за пакување

26%

До големо картонски кутии од производителот во Москва

25%

Делови за машини за пакување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА PЕ СО ОБВРСКИ ОПРЕМА
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние обезбедиме литература за основите на пакувањето во разни материјали за пакување, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД ОД машини за опрема за пакување.
Ние ќе понудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за пакување во пакет како „перница“ HMR-20
Максимална ширина на филмот: 350 мм
Продуктивност: 50-60 парчиња / мин
Соодветна дебелина на филмот: 0,03-0,06 мм
Должина на пакетот: 65-330 мм
Ширина на торба: 25-150 мм
Дебелина на пакетот: 5-80 мм
Моќност: 3,2 KW, 220V
Големина на пакет: 4000 × 1050 × 1560 мм
Тежина: 600 кг
Тежина на испорака: 700 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за пакување во пакет од типот „перница“ HMR-20.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за пакување во торба од типот „перница“ може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Ние произведуваме производи во кеси од типот "перница", почнавме да ја користиме оваа машина. На квалитетот влијаат многу фактори, имено, дебелината и квалитетот на материјалот за пакување, земјата на производство на овој материјал. Долго време експериментално го избравме за себе оптималниот материјал за формата и големината на пакетот. Препорачувам да експериментирате со материјали за пакување.

Зил В. Н.Јарослав

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување за пакет од типот „перница“. Бев задоволен.

Гапановец С.Р., Керч

Итно му требало амбалажа во пакети како „перница“. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Бобриков Н.Е., Град Перм

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за пакување во торба од типот "перница" hmr-20.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: