Се препорачува сигурна услуга

Опрема за пакување во пакет како „перница“ HMR-19

7168

989508
 • Опрема за пакување на вреќи
 • Тип на пакет
 • Опрема за пакување на вреќи
 • Тип на пакет

Популарни пребарувања

55%

Опрема за пакување во торба од типот "перница"

37%

Како правилно да се користи опремата за пакување во торбичка „перница“

26%

До големо картонски кутии од производителот во Москва

25%

Делови за машини за пакување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за пакување во пакет како „перница“ HMR-19

Опремата за пакување на вреќи HMR-19 е контролирана од контролер кој може да се програмира со програмабилен PLC. Опремата е опремена со електронски дисплеј TD-200 за прикажување на состојбата на опремата на ниво на очите, со што можете автоматски да ја прилагодите должината на пакетот директно на дисплејот лесно и брзо, без мануелна контрола. Двонасочно поставување на кодот на бојата: определување на бојата код од уредот за откривање на фотоелектрик и автоматска контрола на механизмот за изедначување, брзо и точно поставување на кодот на бојата. Четири групи на автоматски контролори на температура: контрола на температурата за секоја позиција за греење за автоматска контрола на температурата за подобрување на квалитетот на запечатување. Автоматско хранење материјали за пакување. Алуминиум / пластика со различни карактеристики.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 21.060 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за пакување во пакет како „перница“ HMR-19

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

55%

Опрема за пакување во торба од типот "перница"

37%

Како правилно да се користи опремата за пакување во торбичка „перница“

26%

До големо картонски кутии од производителот во Москва

25%

Делови за машини за пакување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА PЕ СО ОБВРСКИ ОПРЕМА
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние обезбедиме литература за основите на пакувањето во разни материјали за пакување, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД ОД машини за опрема за пакување.
Ние ќе понудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за пакување во торба од типот "перница" "HMR-19"
Максимална ширина на филмот: 260 мм
Продуктивност: 120 ppm
Соодветна дебелина на филмот: 0,04-0,06 мм
Должина на пакувањето: 50-330 мм
Ширина на торба: 25-100 мм
Дебелина на пакетот: 35 мм
Моќност: 2,7 KW, 220V, 50 Hz
Големина на пакетот: 3500 × 880 × 1500 mm
Тежина: 500 кг
Тежина на испорака: 600 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за пакување во пакет, како што е „перница“ HMR-19.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за пакување во торба од типот „перница“ може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Аксенкин Р. Т., Град Кострома

Итно му требало амбалажа во пакети како „перница“. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Баран С. К.Специјалист за набавки, Барнаул

Отвори ново производство. На продавницата за пакување му била потребна амбалажа во вреќи од типот „перница“. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Гулаб Р., Град Минск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за пакување во торба тип hmr-19.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: