Се препорачува сигурна услуга

Опрема за пакување прозорци и врати БСП-10

7166

989484
 • Опрема за пакување на прозори и врати
 • Опрема за пакување на прозори и врати

Популарни пребарувања

60%

Смалување на опрема за пакување прозорци и врати во Русија

40%

Опрема за пакување на прозори и врати

триесет%

Купете опрема за смалување за пакување прозорци и врати во Русија

25%

Упатства за работа за смалување опрема за пакување за прозорци и врати

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за пакување прозорци и врати БСП-10

Опрема за пакување прозорци и врати БСП-10 - производна линија за намалување на пакувањето - беше развиена специјално за пакување на врати и прозорци и вклучува три дела: филмска обвивка, уред за запечатување и тунелна комора за филм што се смалува со топлина. Апаратот за запечатување доаѓа со подвижна лента со прилагодлива брзина, камерата за смалување филм е опремена со систем за двојна вентилација. Елементите за греење се рамномерно распоредени низ горниот дел, од двете страни на тунелот. Транспортениот појас за намалување на тунелот е изработен од не'рѓосувачки челик, механизмот на ланецот е затворен за да се спречи загадување на маслото од подвижникот. Изберете од: нерѓосувачки челик / јаглероден челик, контролни копчиња / компјутерска контрола, економични компоненти / напредни компоненти, пакување со единечен производ / повеќекратно пакување на производи.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 61.020 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за пакување прозорци и врати БСП-10

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

60%

Смалување на опрема за пакување прозорци и врати во Русија

40%

Опрема за пакување на прозори и врати

триесет%

Купете опрема за смалување за пакување прозорци и врати во Русија

25%

Упатства за работа за смалување опрема за пакување за прозорци и врати

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ОПРЕМА НА ПАКЕГИНСКИ ОБРАЗОВАНИЕ НА ГОДИНА
На сите наши клиенти кои купиле опрема за смалување на пакување, ние нудиме литература за основите на пакувањето, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОД ОД машини за опрема за пакува -е на топлина
Ние нудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за пакување со смалување во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни пакувања и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за пакување прозорци и врати „БСП-10“
Напон: 380V, 60HZ
Моќност: 45 KW, 30-45 KW за време на работата
Опсег на работна температура: собна температура - 250
Компресиран воздух: 0,5-0,7 МПа
Брзина на пакување (U / min): 2-5 U / min
Големина на пакетот: 7775 × 1320 × 1600 mm
Тежина: 2200 кг
Тежина на испорака: 2500 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на опрема за пакување прозорци и врати БСП-10.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за пакување прозорци и врати може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Сидоренко С., Псков

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување за смалување за пакување прозорци и врати. Бев задоволен.

Началов Р. К., Калининград

Сакам да кажам дека пакувачот што го обезбедивте за пакување прозорци и врати во процесот се етаблира како сигурен и лесен за употреба. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Патнички придружник П. Д., Лјубертсија

Итно е потребна автоматска опрема за пакување за пакување за пакување прозорци и врати. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Балашихов Р. И, Бијск

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, потребна беше опрема за смалување на пакувањето во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Бујакот К., Град Кострома

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за пакување прозорци и врати БСП-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: