Се препорачува сигурна услуга

XY-45A автоматска машина за пакување за ужина

7161

989443
 • Опрема за автоматско пакување за закуска
 • Спакувани грицки
 • Опрема за автоматско пакување за закуска
 • Спакувани грицки

Популарни пребарувања

триесет%

Опрема за закуски за пакување во Русија

50%

Методи за ужина за пакување во современото фармацевтско производство

35%

Производители на машини за пакување снек

41%

Упатства за работа за автоматска опрема за пакување снек

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

XY-45A автоматска машина за пакување за ужина

XY-45A автоматска опрема за пакување со закуска е машина за пакување, комбинирани скали, лифт (форма Z) со вибрирачки транспортер, поддршка за багажник и транспортер за производство на готови производи. Се користи за дозирање и пакување слатки, семе, чипс, ореви, желе, замрзнати кнедли, колачиња, чоколадо, добиточна храна, крцкава храна, прицврстувачи, пластични делови и други неправилно обликувани материјали.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 34.668 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: XY-45A автоматска машина за пакување за ужина

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

триесет%

Опрема за закуски за пакување во Русија

50%

Методи за ужина за пакување во современото фармацевтско производство

35%

Производители на машини за пакување снек

41%

Упатства за работа за автоматска опрема за пакување снек

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ПАКУВАINGЕ НА СОНЦЕ
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основните за пакување закуски, со материјали за пакување за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА МАШИНИ ЗА ОПРЕМА НА ПАНЕINGЕ
Ние ќе понудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за пакување закуски во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за автоматско пакување за ужина „XY-45A“
Опсег на пакување: 100 ~ 3000g
Големина на торба: (L) 100 ~ 325mm (Ш) 100 ~ 180мм
Контролен панел: Екран на допир
Извор на напојување: 3-фаза, четворо-жица, 380V, 50HZ
Моќност: 5,6 KW
Моќност на грејниот елемент: 1,2 KW
Притисок на воздухот: 0,8 MPa 0,4 m3 / min
Димензии: 4200x1800x3360 mm
Големина на пакет: 4300x1900x3400 mm
Тежина: 1050 кг
Тежина на испорака: 1200 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување закуски XY-45A.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување закуски може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Барсукова Марија Дорофеевна, Москва

Ние произведуваме производи од закуски, почнавме да ја користиме оваа машина. На квалитетот влијаат многу фактори, имено, дебелината и квалитетот на материјалот за пакување, земјата на производство на овој материјал. Долго време експериментално го избравме за себе оптималниот материјал за нашата форма и големина на торбата. Препорачувам да експериментирате со материјали за пакување.

Теркин В. Л.град Магадан

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување закуски. Бев задоволен.

Суслов М. К., Чеlyабинск

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Игнатов В. М., Град Минск

Итно му требаше амбалажа за ужина. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Гришин Р. Т., град Бобруиск

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, беше потребен спакувач во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Калинина Валерија, Омск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска машина за пакување за снек xy-45a.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: