Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за пакување БД-13

7151

989297
 • Машина за автоматско пакување
 • Торбирање
 • Машина за автоматско пакување
 • Торбирање

Популарни пребарувања

40%

Купете машина за полнење во Белорусија

80%

Упатства за машината за полнење

50%

Кој е подобро да изберете машина за полнење

25%

Пакување во модерно фармацевтско производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за пакување БД-13

Автоматска машина за пакување BD-13 со систем за контрола на PLC. Треба да ги поставите параметрите (волумен на полнење, должина на пакетот, итн.) Во ќелијата за поставки, а системот ќе ги изврши наведените дејства во автоматски режим, додека ќе постигне одлична брзина на пакувањето. Со 10,4-инчен LCD дисплеј и дијалог на екран на допир, оваа операција е едноставна и сигурна. Со помош на интелигентна контрола на температурата, можете да го поставите опсегот на температурата, како и алармот за дефекти и опрема да запре, со што ќе избегнете непотребно трошење торби ако уредот за греење за прегревање е прегреен или неправилно. Системот за полнење е опремен со увезен серво погон, обезбедувајќи прецизно полнење и одлична брзина. Процесите на хоризонтално и вертикално запечатување, сечење и хранење на материјал за пакување се изведуваат со употреба на пневматика, вклучително и увезен почетен цилиндер што апсорбира шок и дизајн на блок, благодарение на што процесот е стабилен и сигурен, нивото на бучава е ниско, и самата опрема е издржлива и удобна за одржување. Гаснувањето на оската ви овозможува да го поставите напојувањето на соодветниот филм или да го запрете снабдувањето во еден чекор. Овој дизајн го направи овој систем постабилен, сигурен и лесен за ракување. Отстранувањето на концентрирани издувни гасови и системот за обновување на отпадни масла ефикасно го намалуваат бучавата на машината и го избегнуваат загадувањето на животната средина. Интелигентен систем за автоматска корекција вклучува увезен додаток FDDI, кој овозможува стабилно и сигурно производство на прекрасни идентични кеси без рачно прилагодување на положбата на филмот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 52.380 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување БД-13

 • Означено како: Запечатена амбалажа Каталог на опрема Опрема од Кина Пластична кутија Производство на лекови Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Пакување Пакување во прав Опрема за полнење

Популарни пребарувања

40%

Купете машина за полнење во Белорусија

80%

Упатства за машината за полнење

50%

Кој е подобро да изберете машина за полнење

25%

Пакување во модерно фармацевтско производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА РАБОТА СО ПАКЕДАРИЧКИ МАШИНИ ВО ЛАНИ И ПЛАСТИЧНИ ПАКЕТИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на прашоците за ширење во вреќи. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при имплементација на машини за пакување на вреќи што се користат.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ ОД ПАКЕТНА ОПРЕМА.
Имаме широк спектар на дополнителна опрема за подготовка на рефус материјали. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на опрема за мешање прашоци, гранулатори, храна за рефус производи во кеси за пакување и опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење во хартиени и пластични кеси, рачни десктоп-машини за распределување на рефус материјали, ние сме ангажирани во снабдување на резервни делови за опрема за пакување во пакувања купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за пакување „БД-13“
Големина на вреќа: (L) 100-350 mm, (W) 120-200 mm
Брзина на пакување: < 60 стр
Волумен на полнење: 100-2000 ml (за течности: 100-1500 ml)
Надворешниот дијаметар на филмот: < 400 мм
Големина на пакетот: 2000x1100x3000 mm
Тежина: 750 кг
Тежина на испорака: 900 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем со избор на автоматска машина за пакување БД-13.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска машина за пакување може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Ние користиме миксер, вакуум транспортер и машина за торбирање во една линија. Во миксер, ги мешаме сувите компоненти на нашиот производ, потоа од миксер правот го пренесуваме директно во бункерот на машината за полнење со вакуум. Операторот само ги заменува и отстранува пакетите.

Кравцов Д. М., Чебоксари

Машината за пакување во хартиени и пластични кеси е достојна за пофалба, овозможувајќи ви да воспоставите производство на каква било сложеност, висок квалитет по конкурентна цена.

Филимонов О. Ју, Уфа

Имаме мало производство на добиточна храна. Купувањето на оваа единица не беше евтино, но се покажа многу практично. Јас ги советувам сите.

Агапов К. Е., Магнитогорск

Ние сме ангажирани во производство на фармацевтски мешавини. И машината за полнење беше неопходна во нашето производство. И со моделот, сè започна да работи уште побрзо.

Киреев П. За, Zerержински

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за автоматска амбалажа БД-13.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: