Се препорачува сигурна услуга

Опрема за товарање на материјал BD-37

7166

989412
 • Опрема за оптоварување на материјал
 • Вчитување на прав
 • Опрема за оптоварување на материјал
 • Вчитување на прав

Популарни пребарувања

триесет%

Тековни реклами за опрема за продажба на материјали

триесет%

Упатства за употреба на опрема за товарење материјал

40%

Кажете на снабдувачот за сигурна опрема

20%

Детален опис на процесот на снабдување со прав

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за товарање на материјал BD-37

Опремата за материјал за товарење БД-37 може да се примени на разни видови на производи. Ние можеме да обезбедиме сите видови лифтови.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 6.048 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за товарање на материјал BD-37

 • Означено како: Каталог на опрема Опрема од Кина Прашоци Линија за пакување Фармацевтска опрема Пакување во прав Подвижен транспортер

Популарни пребарувања

триесет%

Тековни реклами за опрема за продажба на материјали

триесет%

Упатства за употреба на опрема за товарење материјал

40%

Кажете на снабдувачот за сигурна опрема

20%

Детален опис на процесот на снабдување со прав

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА ВА LOНИ МАТЕРИЈАЛ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ви доставуваме литература за работа со опрема за товарење материјал. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на опрема.
2) СОВЕЕМЕ ПРОИЗВОДСТВО СО ОПРЕМА ЗА ВАНИ МАТЕРИЈАЛ.
Имаме широк спектар на дополнителна опрема за работа со опрема за вчитување на материјал. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за инсталација во линија или на посебна машина за собирање прашоци од контејнери или за напојување прашоци во хопери на уреди.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на опрема за товарење материјал и се вклучени во снабдување на резервни делови за опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за натоварување на материјал "BD-37"
Опсег на испорака: 30,000 ml / мин
Волумен на полнење: 200 кг / час
Потрошувачка на енергија: приближно 0,87 KW, AC 380V
Големина на пакет: 1400 × 900 × 2200 мм
Тежина: 100 кг
Тежина на испорака: 200 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за вчитување на материјал BD-37.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за товарење материјал може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Пред неколку месеци започнавме со ново производство, а единствено што недостасува беше системот за снабдување со прав, се сопнавме на вашата веб-страница и веднаш го најдовме системот што ни беше потребен. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Никифоров В. С., Тамбов

Купивме нова опрема за производство на млеко во прав. Вклучена опрема за оптеретување на материјалот БД-37. Тешко беше да се најде, но Минипрес беше во можност да го обезбеди тоа. ви благодарам за соработката!

Петросијан В., Чебоксари

Тие го модернизираа производството. Оперативната работа на Роман, helped помогна на нашата компанија да ја најде соодветната опрема, земајќи ги предвид нијансите на производството. Опрема за натоварување на материјал БД-37 доставена навремено. Благодарам.

Доманов С. В., Омск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за натовар на материјал bd-37.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: