Се препорачува сигурна услуга

Целофан со голема брзина БСП-45

7185

989603
 • Cellелофанатор со голема брзина
 • Пакување со групни кутии
 • Cellелофанатор со голема брзина
 • Пакување со групни кутии

Популарни пребарувања

40%

Кинески производители на целофан

триесет%

Како да изберете опрема за филм за завиткување?

20%

Упатство за целофанатор

20%

Прилагодување на машини за пакување во производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Целофан со голема брзина БСП-45

БСП-45 со голема брзина целофанхатор, во зависност од големината на пакетот и брзината на производната линија, групира сет кутии во палета, го транспортира и го обвива со фолија. Користи полиетилен (POE) филм за истегнување за пакување. Се користи во лесни и прехранбени индустрии, угостителски системи, хемиски, медицински и други индустрии за групно пакување на кутии. За тенко пакување од 1 × 10 кутии, се користи систем за регулаторна шифра. Синхронизацијата на машината и контролата на PLC обезбедуваат безбедност. Сите видови на производи може да се пакуваат со промена на различни модели. Зачувувањето на ресурсите и зголемената ефикасност е поврзано со рационалноста и стабилноста на структурата на машината. Изберете од: нерѓосувачки челик / јаглероден челик, контролни копчиња / компјутерска контрола, економични компоненти / напредни компоненти, пакување со единечен производ / повеќекратно пакување на производи.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 50.220 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Целофан со голема брзина БСП-45

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

40%

Кинески производители на целофан

триесет%

Како да изберете опрема за филм за завиткување?

20%

Упатства за целофан

20%

Прилагодување на машини за пакување во производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА РАБОТА СО КЕЛОФАНАТОРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на таблети за пакување и капсули со желатин во картонски кутии, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОДСТВО ОД МАШИНИ ЗА ОБЕЗБЕДУВАЕ
Ние ќе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување кутии во филм за целофан. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние работиме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за целофан и снабдуваме резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Cellелофанатор со голема брзина „БСП-45“
Напон: 220V 50HZ
Моќност: 1 KW
Максимална големина на една кутија: 110 × 150 × 200 mm (може да се нарача)
Притисок на гас: 0,5-0,7 МПа
Номинална струја: 6 А
Брзина на пакување: 30-45 Пакет / мин
Опсег на пакување: (80-150) x (60-110) x (13-20) мм
Начин на пакување: 1 × 10 (можно е да се нарача)
Големина на пакет: 3530 × 1000 × 1600 мм
Тежина: 800 кг
Тежина на испорака: 900 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на брз целофанхатор БСП-45.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Со голема брзина целофанхатор може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Ние произведуваме производи во картонски кутии, почнавме да ја користиме оваа машина. На квалитетот влијаат многу фактори, имено, дебелината и квалитетот на материјалот за пакување, земјата на производство на овој материјал. Долго време експериментално го избравме за себе оптималниот материјал за нашата форма и големина на кутијата. Препорачувам да експериментирате со материјали за пакување.

Харе Е. Г.Курск

Итно се потребни кутии за целофан картони. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Бодун Р. Е., Град Минск

Отвори ново производство. На работилницата за пакување и беше потребна кутија за картофан. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Лапис Р., Твер

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  бенд-45 со голема брзина целофанхатор.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: