Се препорачува сигурна услуга

Целофосфатор со голема брзина БСП-36

7185

989601
 • Cellелофанатор со голема брзина
 • Кутии за пакување во целофан
 • Cellелофанатор со голема брзина
 • Кутии за пакување во целофан

Популарни пребарувања

60%

Кинески производители на целофан

34%

Како да изберете опрема за филм за завиткување?

27%

Упатства за целофан

триесет%

Опрема за производство на брз целофантатори

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Целофосфатор со голема брзина БСП-36

Брзиот метафорантор со голема брзина БСП-36 е наменет за завиткување на лекови во тенки кутии, кои се наоѓаат во група од неколку слоеви и неколку редови во исто време. Оваа машина за групно пакување формира збир на кутии со инјекции, лузни, капсули, мази, капки за очи и други производи и го обвиткува филмот во заеднички пакет. Овој модел работи со постојана брзина од 17-36 пакувања / мин и може да собере производна линија во комбинација со картонска машина со брзина од 150-250 кутии / мин. Патентираната технологија на машина за пакување со голема брзина со палета ќе ги изврши сите видови амбалажа, на пример, 1 × 10, 2 × 5, 1 × 5, заменувајќи слична опрема од Германија. Овој процес на пакување се нарекува „ладна амбалажа“ заради недостаток на пренесување на температурата. Без намалување, машината може да одржува номинална моќност од 9 kW на час (во однос на машината за смалување и машината за пакување цигари во проирен филм), и со тоа да ги намали трошоците за еден пакет. Ова е најдобриот избор за заштеда на трошоците за пакување од областа на фармацевтската амбалажа. Може да се поврзе со сите типови на картони за машини за пилот производство, како и со линијата на финални производи. Уредно и тесно пакување по завиткување, ширината на филмот за пакување може да се избере произволно. Италијанска технологија за запечатување. Може да нарачате основна опрема во зависност од достапниот работен простор, погоден за создавање производна линија, лесен за промена на образецот. Употребата на постојана контрола на брзината ви овозможува да постигнете стабилно континуирано работење. PLC контрола, бесплатна надградба. Низок шум, заштеда на енергија, заштеда на простор за работа. Изберете од: нерѓосувачки челик / јаглероден челик, контролни копчиња / компјутерска контрола, економични компоненти / напредни компоненти, пакување со единечен производ / повеќекратно пакување на производи.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 47.520 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Целофосфатор со голема брзина БСП-36

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

60%

Кинески производители на целофан

34%

Како да изберете опрема за филм за завиткување?

27%

Упатства за целофан

триесет%

Опрема за производство на брз целофантатори

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА РАБОТА СО КЕЛОФАНАТОРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на таблети за пакување и капсули со желатин во картонски кутии, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОДСТВО ОД МАШИНИ ЗА ОБЕЗБЕДУВАЕ
Ние ќе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување кутии во филм за целофан. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние работиме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за целофан и снабдуваме резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Cellефофанатор со голема брзина „БСП-36“
Напон: 220 V, 50 HZ
Моќност: 1 KW
Брзина: 17-36 пакувања / мин
Начин на пакување: 1 × 10, 2 × 5, 1 × 5 mm (можно е да се нарача)
Максимална големина на една кутија: 200 × 160 × 260 mm (може да се нарача)
Притисок на воздухот: 0,5 - 0,7 MPa
Потрошувачка на воздух: 0,3 - 0,7 м3 / мин
Големина на пакетот: 2000 × 760 × 1860 мм
Тежина: 650 кг
Тежина на испорака: 800 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да ви помогнат да го забрзате решението за вашиот берач на целофан со голема брзина BSP-36.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Со голема брзина целофанхатор може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Започнавме со работа на полуавтоматски целофонски машини, но со текот на времето се бараше поголема брзина. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Лукјанова А. В., Нижневартовск

Ние произведуваме производи во картонски кутии, почнавме да ја користиме оваа машина. На квалитетот влијаат многу фактори, имено, дебелината и квалитетот на материјалот за пакување, земјата на производство на овој материјал. Долго време експериментално го избравме за себе оптималниот материјал за нашата форма и големина на кутијата. Препорачувам да експериментирате со материјали за пакување.

Башов Р.Град Кострома

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив картонски кутии со целофан. Бев задоволен.

Булгаков Л.С., град Грозни

Сакам да кажам дека кутијата од картонски кутии Целофан што ја обезбедивте во текот на работата се етаблира како сигурна и лесна за употреба. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Василиева Елена Елисеевна, Подолск

Итно се потребни кутии за целофан картони. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Шаповалов Е.Л., Владикавказ

Отвори ново производство. На работилницата за пакување и беше потребна кутија за картофан. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Сергеев А. Р., Јакутск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  бенд-36 целофан-метафоран со голема брзина.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: