Се препорачува сигурна услуга

Опрема за пакување на бункер за дигање SZP-16

7167

989458
 • Подигнете ја опремата за пакување на бункер
 • Пакет со триаголна торба
 • Подигнете ја опремата за пакување на бункер
 • Пакет со триаголна торба

Популарни пребарувања

50%

Опрема за пакување во триаголни кеси во Русија

58%

Методи за пакување во триаголни кесички во современото фармацевтско производство

35%

Купете опрема за пакување гранули во триаголна торба во Москва

41%

Упатства за употреба за автоматска опрема за пакување на пелети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за пакување на бункер за дигање SZP-16

Опрема за пакување со бункер за кревање SZP-16 е дизајнирана за пакување и пакување во триаголни кеси.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 13.932 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за пакување на бункер за дигање SZP-16

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

50%

Опрема за пакување во триаголни кеси во Русија

58%

Методи за пакување во триаголни кесички во современото фармацевтско производство

35%

Купете опрема за пакување гранули во триаголна торба во Москва

41%

Упатства за употреба за автоматска опрема за пакување на пелети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА WITHЕ СО ОПРЕМА ЗА ПАКУВА TRЕ ВО ТРИАНГУЛАРНИ пакети
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето во триаголни кеси, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОД ОД МАШИНИ ЗА ОПРЕМА НА ПАКУВАЕ ВО ТРИАНГУЛАРНИ ПАКЕТИ
Willе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во триаголни кеси во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во триаголни кеси во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за пакување со бункер за кревање „SZP-16“
Метод на мерење: Хопер волумен
Опсег на мерење: 0-350 ml
Брзина на пакување: 20-40 пакет / мин, 30-50 пакет / мин, 40-60 пакет / мин
Големина на вреќа: (W) 30-120 mm, (L) 30-170 mm
Тип на запечатување: Триаголно запечатување
Тип на секач: Сечкач на цик-цак
Моќност: 1600 W
Големина на пакетот: 1010x730x1780 mm
Тежина: 250 кг
Тежина на испорака: 320 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на опрема за пакување со бункер за кревање SZP-16.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за пакување со бункер за кревање може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување гранули во триаголна торба. Бев задоволен.

Ноќна светлина С.А., Петропавловск-Камчатски

Итно му требаше автоматски пакувач на пелети во триаголна торба. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Баранов Д.С., Норилск

Отвори ново производство. На продавницата за пакување му беше потребен пакувач за пакување на пелети во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Пронин П. Р., Ростов-на-Дон

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за пакување со бункер за подигнување szp-16.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: