Се препорачува сигурна услуга

Опрема за хоризонтално завиткување BSP-2

7166

989489
 • Опрема за хоризонтално завиткување
 • Кутии за целофан
 • Опрема за хоризонтално завиткување
 • Кутии за целофан

Популарни пребарувања

45%

Опрема за завиткување во Русија

50%

Опрема за завиткување во современото фармацевтско производство

34%

Купете опрема за завиткување во Москва

40%

Упатства за употреба за завиткување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за хоризонтално завиткување BSP-2

Хоризонталната опрема за завиткување на БСП-2 е наменета за завиткување на лекови во тенки кутии, кои се наоѓаат во група во неколку слоеви и неколку редови во исто време. Оваа машина за групно пакување формира збир на кутии со инјекции, лузни, капсули, мази, капки за очи и други производи и го обвиткува филмот во заеднички пакет. Овој модел работи со постојана брзина од 15-25 пакувања / мин и може да собере производна линија заедно со картонска машина, со брзина од 150-250 кутии / мин. Патентираната технологија на машина за пакување со голема брзина со палета ќе ги изврши сите видови амбалажа, на пример, 1 × 10, 2 × 5, 1 × 5, заменувајќи слична опрема од Германија. Овој процес на пакување се нарекува „ладна амбалажа“ заради недостаток на пренесување на температурата. Без намалување, машината може да одржува номинална моќност од 9 kW на час (во однос на машината за смалување и машината за пакување цигари во проирен филм), и со тоа да ги намали трошоците за еден пакет. Ова е најдобриот избор за заштеда на трошоците за пакување од областа на фармацевтската амбалажа. Може да се поврзе со сите типови на картони за машини за пилот производство, како и со линијата на финални производи. Уредно и тесно пакување по завиткување, ширината на филмот за пакување може да се избере произволно. Италијанска технологија за запечатување. Може да нарачате основна опрема во зависност од достапниот работен простор, погоден за создавање производна линија, лесен за промена на образецот. Употребата на постојана контрола на брзината ви овозможува да постигнете стабилно континуирано работење. PLC контрола, бесплатна надградба. Низок шум, заштеда на енергија, заштеда на простор за работа. Изберете од: нерѓосувачки челик / јаглероден челик, контролни копчиња / компјутерска контрола, економични компоненти / напредни компоненти, пакување со единечен производ / повеќекратно пакување на производи.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 34.020 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за хоризонтално завиткување BSP-2

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

45%

Опрема за завиткување во Русија

50%

Опрема за завиткување во современото фармацевтско производство

34%

Купете опрема за завиткување во Москва

40%

Упатства за употреба за завиткување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА WЕ СО ПОПРЕДНА ОПРЕМА
На сите наши клиенти кои купиле опрема за завиткување, даваме литература за основите на пакувањето, со материјали за пакување за завиткување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПАНИРАМЕ ПРОИЗВОДСТВО ОД МАШИНИ ЗА ОПРЕМА ЗА СПИСОК
Ние нудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за завиткување во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за завиткување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за хоризонтално завиткување "БСП-2"
Напон: 220 V, 50 HZ
Моќност: 1 KW
Брзина: 15-24 пакувања / мин
Начин на пакување: 1 × 10, 2 × 5, 1 × 5 mm (можно е да се нарача)
Максимална големина на една кутија: 160 150 × 200 mm (може да се нарача)
Притисок на воздухот: 0,5 - 0,7 MPa
Потрошувачка на воздух: 0,3 м3 / мин
Големина со пакување (вклучително и големина на тампон на транспортерот на ременот): 1900 × 800 × 1700 mm
Тежина: 550 кг
Тежина на испорака: 700 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки за клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на хоризонтална опрема за завиткување на BSP-2.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за хоризонтално завиткување може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Сакам да кажам дека пакувачот што сте го обезбедиле за завиткување на лекови во тенки кутии во процесот се етаблира како сигурен и лесен за употреба. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Коњахк Н., Град Кострома

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Зураб М. Н., Пенза

Итна потреба за автоматска смалување опрема за пакување за завиткување на лекови во тенки кутии. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Головин П., град Томск

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, потребна е опрема за смалување на пакувањето за завиткување на лекови во тенки кутии. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Аблоха Р.Е., Градот Новосибирск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  хоризонтална опрема за завиткување на bsp-2.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: