Се препорачува сигурна услуга

Опрема за пакување кечап XXM-4J

7170

989520
 • Опрема за пакување кечап
 • Спакувани вискозни производи
 • Опрема за пакување кечап
 • Спакувани вискозни производи

Популарни пребарувања

триесет%

Опрема за пакување кечап во Русија

50%

Методи за пакување кечап во современото фармацевтско производство

35%

Производители на опрема за пакување кечап

41%

Упатства за употреба автоматска опрема за кечап со пакување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за пакување кечап XXM-4J

XXM-4J опрема за пакување кечап е машина со тристрана запечатување торба, наменета за автоматско пакување на вискозни и флуидни производи, како што се кечап од домати, масло за облекување салата, масло мешано со порциирани зачини во производството на храна. Целосен автоматски циклус: формирање торба, мерено полнење, запечатување и запечатување на торбата, сечење и печатење на кодот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 7,776 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за пакување кечап XXM-4J

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

триесет%

Опрема за пакување кечап во Русија

50%

Методи за пакување кечап во современото фармацевтско производство

35%

Производители на опрема за пакување кечап

41%

Упатства за употреба автоматска опрема за кечап со пакување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКИ СО ОБВРСКИ ОБВРСКИ НА КЕТЧУП
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите за пакување кечап, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД ОД машини за опрема за пакување на кечи
Ние ќе понудиме неколку модели да изберат од автоматска и полуавтоматска опрема за пакување кечап во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за пакување кечап „XXM-4J“
Апликација: Домат кечап
Големина на пакет: Должина 30 ~ 110мм
ширина 30 ~ 80 мм
Продуктивност: 30 ~ 60 стр. / Мин
Опсег на полнење: 3 ~ 150 ml
Моќност: 220V, 50Hz, 1,9 KW
Димензии: 700 × 900 × 1900 мм
Големина на пакет: 800 × 1000 × 1900 мм
Тежина: 400 кг
Тежина на испорака: 500 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за пакување кечап XXM-4J.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за пакување кечап може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Започнавме со работа на полуавтоматски пакувачи, но со текот на времето тоа бараше поголема брзина на работа. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Марченков С. К., Твер

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување за вискозни и флуидни производи. Бев задоволен.

Пупков В. Г., Градот Гомел

Итно му требаше амбалажа со кечап. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Бојко С., Саранск

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, беше потребен спакувач во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Навка С. Р., Архангелск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за пакување кечап xxm-4j.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: