Се препорачува сигурна услуга

Опрема за пакување на ленти ZHM-16D

7161

989383
 • Опрема за пакување на ленти
 • Пакување со ленти
 • Опрема за пакување на ленти
 • Пакување со ленти

Популарни пребарувања

55%

Опрема за пакување на ленти во Москва

40%

Упатства за опрема за пакување во лента

37%

Врвни производители на опрема за пакување со ленти

26%

Упатства за употреба за автоматска опрема за пакување во лента

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за пакување на ленти ZHM-16D

Опремата за пакување во лента ZHM-16D се користи за пакување во лесен изолиран пакет на различни таблети, капсули, специјални форми на цврсти материи во медицинската индустрија. Направено е водејќи сметка за современи барања и научен и технички напредок. Нов дизајн, рационална структура, флексибилно регулирање, удобно одржување и работа. Ова е машина со опрема за ротирање и вибрации, механизам за вчитување со целосно ослободување, конвертор на фреквенција. Автоматско завршување на различни процеси: пополнување, запечатување на топлина, кршење на конец, печат на серии броеви и сечење на делови. Работи синхроно и точно дури и со голема брзина. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 21.600 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за пакување на ленти ZHM-16D

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

55%

Опрема за пакување на ленти во Москва

40%

Упатства за опрема за пакување во лента

37%

Врвни производители на опрема за пакување со ленти

26%

Упатства за употреба за автоматска опрема за пакување во лента

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА СПЕРИРАЕ НА СТРИП
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на пакувањето со ленти, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОДСТВО ОД МАШИНИ ЗА ОПРЕМА ПАРИНГ ОПРЕМА
Ние ќе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во лента во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за пакување во лентата „ZHM-16D“
Ефикасност на производството: 10,000-30,000 таблети / час
1000-3000 ленти / час
Моќност: 0,55 KW
Компримиран воздух: 0,4 Mpa
Напон: 220V, 50HZ
Ширина на пакување на лентата: макс. 160 мм
Димензии:
Вид на вибрации: 1260 × 850 × 1520 mm
Ротационен тип: 1280 × 850 × 1350 mm
Тежина: 420 кг
Тежина на испорака: 600 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за пакување во лента ZHM-16D.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за пакување во лента може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување во лента. Бев задоволен.

Колесов А.Е., Град Кострома

Сакам да кажам дека спакувачот што го обезбедивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Бојков Р. М., Москва

Итно му требаше автоматски пакувач во лента за пакување. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Богданов Владислав, Град Минск

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, беше потребен спакувач во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Лагунски К.С., Сочи

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за пакување на ленти zhm-16d.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: