Се препорачува сигурна услуга

Опрема за пакување во лента JWP-35

7161

989386
 • Опрема за пакување на ленти
 • Пакување со ленти
 • Опрема за пакување на ленти
 • Пакување со ленти

Популарни пребарувања

55%

Опрема за пакување на ленти во Русија

40%

Методи за пакување во лента во современото фармацевтско производство

37%

Производители на пакување на ленти

26%

Упатства за употреба за автоматска опрема за пакување во лента

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за пакување во лента JWP-35

Опремата за пакување во лентата JWP-35 е наменета за пакување во двослојно заштитено светло капаче и припаѓа на серијата машини за пакување во меки материјали за пакување. Оваа опрема се користи за пакување таблети, капсули, производи за фармацевтски фигури, индивидуално и во одредена количина, во двојна обвивка за заштита од светло алуминиум. Машината има компактна структура, мала големина, обезбедува мазна и сигурна работа и висока ефикасност на производството. Стандардна конфигурација: главна машина, интерфејс од човек-машина, PLC и куќиште од нерѓосувачки челик. Автоматска контрола, регулаторно регулирање на брзината. Извршни механизми за запечатување, печатење, печат на линијата на солза, сечење, оптеретување и др лесно прилагодливи. Опремата е сигурна во работењето и безбедна, целосно е во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 43.740 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за пакување во лента JWP-35

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

55%

Опрема за пакување на ленти во Русија

40%

Методи за пакување во лента во современото фармацевтско производство

37%

Производители на пакување на ленти

26%

Упатства за употреба за автоматска опрема за пакување во лента

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ОПРЕМА ЗА СПЕРИРАЕ НА СТРИП
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основните пакувања со ленти, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОДСТВО ОД МАШИНИ ЗА ОПРЕМА ПАРИНГ ОПРЕМА
Ние ќе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во лента во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за пакување во лентата „JWP-35“
Максимална брзина на пакување: 1000 пати / мин (според спакуваниот производ)
Максимална брзина на сечење: 40 пати / мин
Максимална ширина на материјалот: 350 mm
Максимален надворешен дијаметар на материјалот: 0 260 mm
Внатрешен дијаметар на материјалот:-70-76 mm
Моќност: 3,5 KW
Напон: 380V, 50 Hz
Димензии: 1400x1200x1900 mm
Големина на пакет: 1500 1450 × 1700 мм
Тежина: 1000 кг
Тежина на испорака: 1300 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за пакување во лентата JWP-35.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за пакување во лента може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Вредност за парите, одличниот персонал се компонентите на оваа компанија. Купив опрема за пакување во лента. Бев задоволен.

Гаврик В., Курск

Итно му требаше автоматски пакувач во лента за пакување. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Кулик Н.Е., Сочи

Отвори ново производство. Во работилницата за пакување, беше потребен спакувач во разни материјали за пакување. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Ивлеев Г. А., Град Кострома

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за пакување во лентата jwp-35.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: