Се препорачува сигурна услуга

XY-6F овошна машина за сладолед и желе за пакување

7170

989529
 • Опрема за пакување сладолед и желе
 • Пакување со сладолед и желе
 • Опрема за пакување сладолед и желе
 • Пакување со сладолед и желе

Популарни пребарувања

35%

Упатството на руски јазик за опремата за пакување овошен сладолед и желе

28%

Производители на машини за пакување сладолед и желе

67%

Како да започнете бизнис за пакување и пакување овошен сладолед и желе

35%

Купете опрема за пакување во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

XY-6F овошна машина за сладолед и желе за пакување

Опрема за пакување сладолед и ѓубрива XY-6F е специјална опрема наменета за пакување производи како што се овошен желе, овошен мраз, течности за пиење, путер, јогурт, итн. На стап или бар. Процес на автоматско пакување: дозирање, полнење и сечење. Ова е еден од видовите универзална мултифункционална опрема. Еколошки, хигиенски челичен резервоар отпорен на топлина. Стабилност и леснотија на опрема за чистење. Лесно прилагодување на губење на тежината, температурата и брзината на пакување. Прицврстувачката структура на снабдувањето со материјал за пакување од ролна, можност за употреба на филм со мала статичка. Решителен регулатор, без запирање на уредот. Плетен мотор и фотоелектричен прекинувач, пакување со голема прецизност, прилагодување на должината на пакувањето без запирање на уредот. Hotешка печат на серискиот број (или печатење од лента со мастило, во зависност од барањата на клиентот).

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 7,452 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: XY-6F овошна машина за сладолед и желе за пакување

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

35%

Упатството на руски јазик за опремата за пакување овошен сладолед и желе

28%

Производители на машини за пакување сладолед и желе

67%

Како да започнете бизнис за пакување и пакување овошен сладолед и желе

35%

Купете опрема за пакување во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУКА ЗА ПРОИЗВОДСТВО ПАКУВАINGЕ НА МАКЕД КРЕМ И ANDЕЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ви доставуваме литература за основите на амбалажата за сладолед и желе, како и за употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ПОПОЛНУВАЕ НА ОПРЕМА НА МАКЕД КРИМ И ELLЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за полнење за полнење сладолед и желе. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за полнење и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за пакување сладолед и желе "XY-6F"
Големина на пакет: Ширина 20 ~ 60мм
должина 50 ~ 200 мм
Продуктивност: 25 ~ 50 пакет / мин
Опсег на полнење: 3 ~ 100 ml
Моќност: 220V, 50Hz, 1,2 KW
Димензии: 700х860х1750 мм
Големина на пакување: 950x1100x2000 mm
Тежина: 300 кг
Тежина на испорака: 400 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за пакување сладолед и желе XY-6F.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за пакување сладолед и желе може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Многу производители започнаа со овој модел, вклучително и јас. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Павлуш Н. К., Град Кострома

Не можевме да решиме помеѓу купување автоматска опрема за пакување сладолед и желе, контактиравме со консултантот на MiniPress, Роман Цибулски, тој ги објасни многу добрите и лошите страни.

Роуан Р. ИнМосква

Пред неколку месеци тие лансираа ново производство, а единствено што недостасуваше беше опремата за пакување за желе, се сопна на вашата веб-страница и веднаш го пронајдоа автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Иванцов С. А.Уфа

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за пакување сладолед и желе од xy-6f.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: