Се препорачува сигурна услуга

Опрема за пакување на таблети во пластични цевки SST-7

7189

989710
 • Опрема за пакување таблети во пластични цевки
 • Пакување на таблети во цевки
 • Опрема за пакување таблети во пластични цевки
 • Пакување на таблети во цевки

Популарни пребарувања

триесет%

Добавувачи на фармацевтска опрема

триесет%

Како е профитабилно да се инвестира во производство на таблети?

триесет%

Купете готов бизнис за производство на пилули

20%

Производители и купувачи на бројачи на броеви

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за пакување на таблети во пластични цевки SST-7

Опремата за пакување таблети во пластични цевки SST-7 е специјално дизајнирана за тековната побарувачка на пазарот за пакување на таблети од нане за грло во пластични цевки. SST-7 се користи за пакување на големи рамни таблети, кои се нарачуваат на уреден начин во пластична цевка по ред еден по друг. Контролерот PLC целосно го централизира управувањето со уредот. Контролата над процесот се спроведува со употреба на влакна со оптички влакна, детектор за фотоелектрик и други видови уреди кои обезбедуваат сигурност и стабилни перформанси во автоматски режим. Опремата автоматски дава аларм и запира кога нема таблети, цевки или капачиња. Сите делови на опрема што се во контакт со таблети се изработени од 304 или 316 не'рѓосувачки челик, што е целосно во согласност со GMP барањата. Така, оваа опрема е најдобар уред за фармацевтски растенија, фабрики за производство на додатоци во исхраната, прехранбената индустрија, за пакување на таблети од нане за грло и други слични производи.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 38.340 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за пакување на таблети во пластични цевки SST-7

 • Означено како: Капсули Каталог на опрема Капсула бројач Апликатор за пилули Апчиња Капсули со тврд желатин Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

триесет%

Добавувачи на фармацевтска опрема

триесет%

Како е профитабилно да се инвестира во производство на таблети?

триесет%

Купете готов бизнис за производство на пилули

20%

Производители и купувачи на бројачи на броеви

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ЛИНОТ НА ПОПОЛНУВА OFЕ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле автоматска линија за полнење капсули и таблети во пластични шишиња, ви доставуваме литература за основите на пакувањето и капакот. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме услуги при спроведување на опрема за полнење капсули и таблети во ампули што биле во употреба.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за пакување таблети и капсули со желатин. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Соработуваме со производители на автоматски таблети и машини за полнење капсули со желатин, рачни машини за таблети за броење таблети и капсули, снабдуваме резервни делови за опрема за пакување таблети и капсули купени во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за пакување таблети во пластични цевки „ССТ-7“
Напон: 220 V
Моќност: 0,5 KW
Волумен на полнење: 10-16 таблети / шише
Дијаметар на таблети: 16-20 мм
Дебелина на таблетот: 4-5 мм
Должина на цевката: 92 мм
Продуктивност: 70 таблети / шише
Големина на пакетот: 2300x800x1580 mm
Тежина: 320 кг
Тежина на испорака: 400 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за пополнување таблети во пластични цевки SST-7.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за пакување таблети во пластични цевки може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Ние купивме сличен автомобил како дел од автоматска линија. Не постојат лошите страни. Некои предности. Максимални перформанси.

Станис В., Тајмен

Неколку режими на пакување таблети или капсули по количина се програмирани и внесени во меморијата на менито. Избран е режимот на пауза помеѓу полнење шишиња.

Печат N. E, Чебоксари

Нема поплаки за автомобилот, опремата работи без проблеми, ефикасно и брзо. Но, системот за испорака може да се подобри, бидејќи испораката доцни неколку дена.

Мозоци П. Р., ИНТ-фармаМагнитогорск

Баравме машина за броење и пакување таблети во пластични цевки. Го најде вистинскиот модел во каталогот, нарачан. Брзо доставено. Документите за опрема се во ред. Благодарам!

Куница О. За, Град Кострома

Се скрши машината за пакување таблети во пластични цевки. Неуспехот не беше поправен. Решивме да нарачаме нова во Минипрес. Доставено со задоцнување. Но, ова е можеби најдобрата компанија на рускиот пазар.

Петров Г. Р., Северодвинск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  Опрема за пакување таблети во пластични цевки sst-7.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: