Се препорачува сигурна услуга

Автоматска опрема за вискозно полнење JFN-12

7162

989400
 • Автоматска опрема за пакување на вискозни материи
 • Хемиска амбалажа
 • Автоматска опрема за пакување на вискозни материи
 • Хемиска амбалажа

Популарни пребарувања

21%

Како да изберете опрема за пакување на вискозни супстанции?

34%

Прегледи од реални луѓе за работата на опрема за пакување на вискозни материи

64%

Технологии и опрема за пакување на вискозни материи

55%

Нова опрема за полнење во производствените капацитети во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска опрема за вискозно полнење JFN-12

Автоматската опрема за полнење на вискозни супстанции JFN-12 е дизајнирана и произведена врз основа на слични увезени машини со проширени дополнителни функции. Машината е едноставна и практична за работа, се утврдени некои недостатоци за чистење и одржување. Широко се користи за разни видови на вискозни производи во хемиската индустрија за пакување на хемикалии за домаќинства, во прехранбената индустрија за пакување храна, како и во фармацевтската и нафтената индустрија. Опремен со пумпа за празнење за полнење со голема точност и голем опсег на променливи дози. Сите пумпи за празнење се регулираат истовремено, како единечна единица, минимум поставувања за секоја пумпа. Овој систем на пумпање не го апсорбира материјалот што се пакува, има добра хемиска отпорност и, според тоа, има посебна предност при пополнување на ерозивни материјали. Сите делови навлажнети со опрема се изработени од SS 316L и силиконски цевки кои се чистат лесно. Системот за полнење има функција за компресија што спречува истекување на течности. Погоден за полнење разни видови на вискозни течности. Сите електрични компоненти се од познати италијански брендови AT, Japan Mitsubishi и Korea AUTONICS. Прилагодување на брзината на конверзија на фреквенција, автоматско броење. Целата машина е целосно во согласност со GMP.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 30.780 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска опрема за вискозно полнење JFN-12

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

21%

Како да изберете опрема за пакување на вискозни супстанции?

34%

Прегледи од реални луѓе за работата на опрема за пакување на вискозни материи

64%

Технологии и опрема за пакување на вискозни материи

55%

Нова опрема за полнење во производствените капацитети во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУКА НА ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние обезбедиме литература за основите на пакувањето на вискозните материи, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ПОПОЛНУВАЕ НА ОПРЕМА.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за полнење за полнење на вискозни материи. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за полнење и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска опрема за полнење на вискозни супстанции "JFN-12"
Рефус цевка од гранка: 12
Опсег на полнење: 20-500 ml
Идеален опсег на полнење: 20-100ml50-250ml100-500ml200ml-1000ml500-2500ml1000-5000ml
Брзина на полнење (100мл) но / мин: 80-100
Точност на полнење: 20-1000ml: ≤ ± 1% 1000-5000ml: ≤ ± 0,5%
Опсег на воздушен притисок: 0,4 ~ 0,6 MPa
Потрошувачка на воздух: 30 м3 / час
Напон: 220V, 50/60 Hz
Моќност: 2,2 KW
Ниво на бучава на една машина: ≤50dB
Димензии: 1500 × 1200 × 1800 мм
Големина на пакетот: 1600 × 1200 × 1800 мм
Тежина: 800 кг
Тежина на испорака: 900 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за вискозно полнење JFN-12.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување на вискозни материи може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Многу производители започнаа со овој модел, вклучително и јас. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Кукушкин М. А., Омск

Работиме со MiniPress веќе подолго време. Нема поплаки, некои позитивни впечатоци. Ние ќе продолжиме да соработуваме.

Гораничев А. Р., град Томск

Не можевме да решиме помеѓу купување автоматска опрема за пакување на вискозни материи, се обративме кај консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни.

Понфилов Н.Р.Воронеж

Пред неколку месеци тие започнаа со ново производство, а единствено што недостасуваше опремата за пакување, се сопна на вашата веб-страница и веднаш го пронајдоа автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Доловенко Р.Чеlyабинск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска опрема за полнење на вискозни супстанции jfn-12.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: