Се препорачува сигурна услуга

Вертикална опрема за полнење на течности GFL-40L

7251

990262
 • Вертикална опрема за полнење со течности
 • Течно пакување
 • Вертикална опрема за полнење со течности
 • Течно пакување

Популарни пребарувања

45%

Упатства на руски јазик за вертикална опрема за полнење на течности

39%

Производители на опрема за вертикално полнење со течност

55%

Комплетен сет на производство за течно пакување

триесет%

Купете опрема за полнење на течности во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Вертикална опрема за полнење на течности GFL-40L

Вертикалната опрема за полнење течности GFL-40L е наменета за пакување на течни материјали, на пример, шампон, крем за лице, масло, сос, џем. Компатибилен со многу видови на системи. Електрични компоненти произведени од познати брендови, кои гарантираат висок квалитет и стабилност. Системот со голема точност и опсег на прилагодување го контролира PLC контролорот. Проверувач на метали детектор. Ротациона табела.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 21.870 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Вертикална опрема за полнење на течности GFL-40L

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

45%

Упатства на руски јазик за вертикална опрема за полнење на течности

39%

Производители на опрема за вертикално полнење со течност

55%

Комплетен сет на производство за течно пакување

триесет%

Купете опрема за полнење на течности во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУКА ЗА ПРОИЗВОДСТВО ЛИКИВИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на течното пакување, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВО НА ЛИКОВИДИ ЗА ПАКУВАЕ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за полнење за полнење на течности. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за полнење и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Вертикална опрема за полнење на течности "GFL-40L"
Волумен на полнење: 20 ~ 250 ml
Продуктивност: 10 ~ 30 пакет / мин
Точност: + 1%
Напон: 220V, 50 Hz
Димензии на пумпата: 800x560x600 mm
Тежина на пумпата: 55 кг
Димензии: 1200x800x1400 mm
Големина на пакетот: 1300x900x1400 mm
Тежина: 380 кг
Тежина на испорака: 450 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на вертикална опрема за полнење на течности GFL-40L.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Вертикалната опрема за полнење на течностите може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Многу производители започнаа со овој модел, вклучително и јас. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Лукин В. С., град Томск

Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на пакетот.

Черњаев Н., Омск

Не можевме да решиме помеѓу купување на автоматска опрема за полнење течности, се обративме кај консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни.

Зорина Злата Илична, Москва

Пред неколку месеци започнавме со ново производство, а единствено што недостасуваше беше опремата за полнење на течности, се сопна на вашата веб-страница и веднаш го најдовме автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Рожков АлександарАрхангелск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  вертикална опрема за полнење на течности gfl-40l.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: