Се препорачува сигурна услуга

Опрема за пакување гранули во пакет од вреќа од типот BD-25

7172

989545 година
 • Опрема за полнење на пелети во вид торба
 • Пакување со топчиња во вид торба
 • Опрема за полнење на пелети во вид торба
 • Пакување со топчиња во вид торба

Популарни пребарувања

35%

Како да изберете опрема за пакување вреќи со перници?

45%

Прегледи од вистински луѓе за работата на опрема за пакување кеси од типот "перница"

50%

Технологии и опрема за пакување кеси од типот "перница"

триесет%

Нова опрема за полнење во производствените капацитети во Белорусија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за пакување гранули во пакет од вреќа од типот BD-25

Опремата за пакување во прав во торба од типот „перница“ БД-25 се користи за пакување на таков фино зрнест материјал како што се шеќер, кафе, мини пелети, фруктоза, чај, мононатриум глутамат, сол, суво масло, семе и др., и ги извршува следниве операции на циклус: процес на мерење, формирање торба, полнење со прав, запечатување на торбата, печатење на бројот на серии и сечење може да се изврши автоматски. Опремата може да спакува разни видови материјали, како што се гранули, прашоци, течности, таблети, итн. Во разни материјали за пакување: најразлични ламинирани филмови, како што се полипропилен / полиетилен, полиестер / алуминиумска фолија / полиетилен, полиестер / алуминиумска обвивка / полиетилен, најлон / полиетилен, полиестер / полиетилен. Опремен со процесор за контрола на секоја оперативна функција и конфигурирање на дијалогот на интерфејсот човекот-машина. Двојниот температурен канал се контролира хоризонтално и вертикално со интелигентен уред за контрола на температурата. Интелигентната саморегулирачка фотоцелија дискретно ја трансформира ориентацијата помеѓу светлината и сенката. Моќен анти-заглавување сигнализира аларм ако две пакувања се одложат на највисоко ниво на машината и создадат метеж. Брзината на пакувањето може постојано да се прилагоди во одредениот опсег. Пакувачот е многу точен. Опремата е лесна за ракување и е лесна за одржување. Дополнителни уреди (по избор): може да се инсталира уред за топло печат, на врвот на машината. Исто така, по нарачка на клиенти, може да се развие и произведе уред за производство на кеси со големина.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 11.610 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за полнење гранули во пакет од типот BD-25

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

35%

Како да изберете опрема за пакување вреќи со перници?

45%

Прегледи од вистински луѓе за работата на опрема за пакување кеси од типот "перница"

50%

Технологии и опрема за пакување кеси од типот "перница"

триесет%

Нова опрема за полнење во производствените капацитети во Белорусија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУКА НА ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ви доставуваме литература за основите на вреќи за пакување како „перница“, како и за употреба на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ПОПОЛНУВАЕ НА ОПРЕМА.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за полнење за пакување кеси од типот „перница“. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за полнење и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за пакување гранули во пакет од вреќа од типот BD-25
Моќност: AC 380V
Должина на торбата: 40 - 140 мм
Ширина на торбата: 20 - 100 мм
Брзина на пакување: 40 - 60 пакувања / мин (во зависност од материјалот и спецификациите)
Метод на запечатување: Перница
Капацитет: 50 - 100 ml
Метод на мерење: инка
Потрошувачка на енергија: Приближно 1,1 KW
Големина на пакетот: 800 × 600 × 1800 мм
Тежина: 200 кг
Тежина на испорака: 250 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на опрема за полнење гранули во пакет од типот „перница“ BD-25.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за пакување гранули во пакет од типот "перница" може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Многу производители на таблети, капсули, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум. Плуси - целосен автоматски работен циклус, ниска цена, едноставно одржување, сигурност. Конс - ограничување на големината на пакетот.

Половец Д. Р., Северодвинск

Не можевме да решиме помеѓу купување автоматска опрема за пакување кеси од типот „перница“, контактиравме со консултантот на MiniPress, Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на овој модел БД-25.

Калкута Л. И, Мурманск

Пред неколку месеци лансиравме ново производство, а единствената работа што недостасува беше опремата за полнење, се сопна на вашата веб-страница и веднаш го најдовме моделот на машината што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Порхоменко Т.С.Кабаровск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за пакување гранули во пакет од типот „перница“ БД-25.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: