Се препорачува сигурна услуга

Вертикална опрема за полнење и запечатување GFL-60

7174

989527 година
 • Вертикална опрема за полнење и запечатување
 • Спакувани кеси за намирници
 • Вертикална опрема за полнење и запечатување
 • Спакувани кеси за намирници

Популарни пребарувања

42%

Поставување опрема за полнење и запечатување

40%

Пронајдете продажба на опрема за пакување и запечатување во Белорусија

триесет%

Совети за технологија за пакување

35%

Како да започнете бизнис со пакување и запечатување во производните капацитети во Москва

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Вертикална опрема за полнење и запечатување GFL-60

Вертикална опрема за полнење и запечатување GFL-60. Познат бренд PLC систем за контрола, широк екран на допир, удобен за ракување. Системот за завиткување на материјалот за пакување се изведува со употреба на сервомотор. Пневматски систем за вертикално и хоризонтално запечатување. Совршен алармен систем за намалување на отпадот. Кога е опремено со бункер за товарење и мерна опрема, извршува завршен циклус на пакување: мерење, полнење, запечатување, печатење на датуми, фактура, испорака на готови производи. Компатибилност со разни внатрешни и надворешни уреди за мерење. Се користи за пакување гранули, прав, цврсти материјали како што се кафе, чипс од компири, вреќи за рекламирање со разни видови прехранбени производи, ракчиња, кикирики, ореви, пуканки, сол, шеќер, чај, семе. Уред за правење азот, уред за пумпање, уред со форма на клин за правење кеси.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 34.560 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Вертикална опрема за полнење и запечатување GFL-60

 • Означено како: Вакуумско пакување Запечатена амбалажа Диспензерот Каталог на опрема Опрема од Кина Пакување Чајно пакување Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Крем за полнење Пакување во прав Чајно пакување Опрема за полнење

Популарни пребарувања

42%

Поставување опрема за полнење и запечатување

40%

Пронајдете продажба на опрема за пакување и запечатување во Белорусија

триесет%

Совети за технологија за пакување

35%

Како да започнете бизнис со пакување и запечатување во производните капацитети во Москва

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА МАШИНИ ЗА ПАКУВАЕ ПРОИЗВОДИ ВО Пакувања.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на прашоците за ширење во вреќи. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на машини за полнење на користени кеси.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ ОД ПАКЕТНА ОПРЕМА.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на мешавини во прав. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на опрема за мешање прашоци, гранулатори, храна за рефус производи во машини за пакување и опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење торбички, мануелни машини за таблети за испраќање прашоци и течни производи, ангажирани сме во снабдување на резервни делови за опрема за пакување во пакувања купени во нашата компанија.

Спецификации

Вертикална опрема за полнење и запечатување "GFL-60"
Продуктивност: макс. 40 стр
Големина на пакетот: Должина - 80 ~ 350мм
ширина - 100 ~ 250 мм
Макс. ширина на материјалот за пакување: 520 мм
Макс. дебелина на материјалот за пакување: 0,04 ~ 0,09 мм
Проток на воздух: 0,6 MPa, 0,4 m3 / min
Моќност: 2,5 KW, 220V, 50Hz
Димензии: 1500х1200х1600 мм
Големина на пакетот: 1600x1200x1700 mm
Тежина: 680 кг
Тежина на испорака: 800 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите, помагајќи да се забрза решението на вашата задача за избор на вертикална опрема за полнење и запечатување GFL-60.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Вертикална опрема за полнење и запечатување може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

За да се започне со ново производство, потребни беа неколку машини за пакување, а MiniPress со задоволство ги обезбеди своите услуги. Сега производството е во полза.

Денисов Р.Слутск

Старата машина за пакување работеше премногу бавно за брзо растечко претпријатие, поради што беше неопходно да се замени со ново купено во оваа компанија. Навистина ми се допадна услугата на компанијата. Мислам дека во иднина ќе соработувам со нив.

Макаров Г. Л.Град Минск

За разлика од стариот модел на машината за полнење, овој модел е многу побрз и полесен за работа. Благодарност до Minipress за советите и понудената опрема.

Ковалчук ​​О. Д., Москва

Нарачавме машина за полнење за пакување шампони во кеси. Постојат некои недостатоци во опремата, но тие не влијаат многу на работата.

Аксенин Д. Г., Нижни Тагил

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  вертикална опрема за полнење и запечатување gfl-60.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: