Се препорачува сигурна услуга

Вертикална опрема за полнење и запечатување GFL-24Y

7174

989551
 • Вертикална опрема за полнење и запечатување
 • Пакувања на течности по пакувањето
 • Вертикална опрема за полнење и запечатување
 • Пакувања на течности по пакувањето

Популарни пребарувања

39%

Упатства за опрема за полнење и запечатување

37%

Пронајдете продажба на опрема за пакување и запечатување

13%

Совети за технологија за течно пакување

единаесет%

Нови методи на пакување за производство во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Вертикална опрема за полнење и запечатување GFL-24Y

Вертикална опрема за полнење и запечатување GFL-24Y за течни или паста-супстанции како што се шампон, кечап, сок, сосови, ароматични масла, итн. Компактен дизајн, лесен за ракување и одржување. PLC систем за контрола, широк екран на допир. Завршениот циклус на формирање на торбата, пополнување, печатење на датумот, сечење и сечење етикети за да се пробие торбата.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 6.642 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Вертикална опрема за полнење и запечатување GFL-24Y

 • Означено како: Вакуумско пакување Запечатена амбалажа Диспензерот Каталог на опрема Опрема од Кина Пакување Чајно пакување Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Крем за полнење Пакување во прав Чајно пакување Опрема за полнење

Популарни пребарувања

39%

Упатства за опрема за полнење и запечатување

37%

Пронајдете продажба на опрема за пакување и запечатување

13%

Совети за технологија за течно пакување

единаесет%

Нови методи на пакување за производство во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА МАШИНИ ЗА ПАКУВАЕ ПРОИЗВОДИ ВО Пакувања.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на дистрибуција на течности во вреќи. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на машини за полнење на користени кеси.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ ОД ПАКЕТНА ОПРЕМА.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на разни течности. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на опрема за мешање на течности, гранулатори, храна за рефус производи во машини за пакување и опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски пополнувачи за торби, рачни десктоп-машини за диспензери на прашоци и течни производи, ангажирани сме во снабдување на резервни делови за опрема за пакување во пакувања купени во нашата компанија.

Спецификации

Вертикална опрема за полнење и запечатување „GFL-24Y“
Продуктивност: макс. 80 стр
Опсег на полнење: 1 ~ 50 ml
Големина на пакетот: Должина - 40 ~ 130 мм
ширина - 25 ~ 120 мм
Тип на пакет: 3-насочно и 4-насочно запечатување
Макс. ширина на материјалот за пакување: 240 мм
Моќност: 1,1 KW, 380V, 50Hz / 220V, 50Hz
Димензии: 620x790x 1700 mm
Големина на пакетот: 700x800x1700 mm
Тежина: 165 кг
Тежина на испорака: 220 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на вертикална опрема за полнење и запечатување GFL-24Y.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Вертикална опрема за полнење и запечатување може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Многу компактна автоматска машина. Производителите не користат кинески, туку подобри компоненти на електроника, вакуум и контрола. Робусниот дизајн и опционално треба да биде обесен со опции. Невозможно е да се најде вина.

Ernернов А. Р.Зеленоград

За да се започне со ново производство, потребни беа неколку машини за пакување, а MiniPress со задоволство ги обезбеди своите услуги. Сега производството е во полза.

Черкас Г. Д.Омск

Старата машина за пакување работеше премногу бавно за брзо растечко претпријатие, поради што беше неопходно да се замени со ново купено во оваа компанија. Навистина ми се допадна услугата на компанијата. Мислам дека во иднина ќе соработувам со нив.

Давламова Карина АнатолевнаПенза

За разлика од старата машина за пакување, таа работи многу побрзо и полесно. Благодарност до Minipress за советите и понудената опрема.

Павлов Артур, Тамбов

Нарачавме машина за пакување за пакување шампони во кеси. Постојат некои недостатоци во опремата, но тие не влијаат многу на работата.

Кушнир Л. Г., Уфа

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  вертикална опрема за пакување и запечатување gfl-24y.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: