Се препорачува сигурна услуга

Опрема за полнење на течности XY-6B

7173

989562 година
 • Опрема за полнење на течности
 • Спакувана течност по торба
 • Опрема за полнење на течности
 • Спакувана течност по торба

Популарни пребарувања

45%

Упатства на руски јазик за опрема за полнење течности

39%

Производители на опрема за полнење течности

55%

Комплетен сет на производство за течно пакување

триесет%

Купете опрема за полнење во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Опрема за полнење на течности XY-6B

Опрема за полнење на течности XY-6B се користи за пакување на течности во торба со волумен од 30 до 150 ml со запечатување на три страни. Сите процеси на производство на торби, дозирање, полнење, запечатување, сечење и печатење на кодови можат да се вршат автоматски. Современата компјутерска контрола и погонскиот мотор се користат за контрола на должината на пакетот и локацијата на марката. Интелигентниот степен на контрола и контролорот PID овозможуваат максимална контрола на сите процеси. BOPP / полиетилен, алуминиум / полиетилен, хартија / полиетилен, полиестер / обложена алуминиум / полиетилен, најлон / CPP.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 7,020 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Опрема за полнење на течности XY-6B

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

45%

Упатства на руски јазик за опрема за полнење течности

39%

Производители на опрема за полнење течности

55%

Комплетен сет на производство за течно пакување

триесет%

Купете опрема за полнење во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУКА ЗА ПРОИЗВОДСТВО ЛИКИВИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на течното пакување, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВО НА ЛИКОВИДИ ЗА ПАКУВАЕ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за полнење за полнење на течности. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за полнење и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Опрема за полнење на течности "XY-6B"
Големина на пакет: Должина 30 ~ 150мм
ширина 30 ~ 140 мм
Продуктивност: 30 ~ 50 пакет / мин
Опсег на полнење: 30 ~ 150 ml
Моќност: 220V, 50Hz, 1,5 KW
Димензии: 900 × 700 × 1700 мм
Големина на пакување: 950x1100x2000 mm
Тежина: 300 кг
Тежина на испорака: 400 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да помогнат во забрзување на решението за задачата за избор на опрема за полнење течна XY-6B.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Опремата за полнење на течностите може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Многу производители започнаа со овој модел, вклучително и јас. Најкомпактната големина и мала тежина ви овозможува да доведете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Руслан Терехов, Санкт Петербург

Не можевме да решиме помеѓу купување на автоматска опрема за пакување течности, контактиравме со консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни на секоја опрема што нè интересира.

Розкова С.В..Новоросијск

Пред неколку месеци започнавме со ново производство, а единствено што недостасуваше беше опремата за полнење на течности, се сопна на вашата веб-страница и веднаш го најдовме автомобилот што ни требаше. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

ВадимКиров

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  опрема за полнење на течности xy-6b.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: