Се препорачува сигурна услуга

Полу-автоматска опрема за полнење на гранули SZP-12

7172

989489
 • Полу-автоматска опрема за полнење на гранули
 • Пакување со гранули
 • Полу-автоматска опрема за полнење на гранули
 • Пакување со гранули

Популарни пребарувања

35%

Како да изберете опрема за пополнување гранули?

45%

Прегледи од реални луѓе за работата на опремата за полнење гранули

50%

Технологии и опрема за пакување на гранули

триесет%

Нова опрема за полнење во производствените капацитети во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Полу-автоматска опрема за полнење на гранули SZP-12

Полу-автоматска опрема за полнење на гранули SZP-12 е дизајнирана за пополнување гранули во прехранбената, фармацевтската, хемиската и други индустрии.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 6.480 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Полу-автоматска опрема за полнење на гранули SZP-12

 • Означено како: Автоматска линија за пакување Плускавци Капсули Машина за картонирање Опрема од картон Картон Картонска кутија Пакување со картони Каталог на опрема Лекови Апчиња Пакување со кутии Машини за пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

35%

Како да изберете опрема за пополнување гранули?

45%

Прегледи од реални луѓе за работата на опремата за полнење гранули

50%

Технологии и опрема за пакување на гранули

триесет%

Нова опрема за полнење во производствените капацитети во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУКА НА ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ви доставуваме литература за основите на вреќи за пакување како „перница“, како и за употреба на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ПОПОЛНУВАЕ НА ОПРЕМА.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема за полнење за пакување кеси од типот „перница“. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за саканата големина на пакувањето.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови.
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за полнење и се занимаваме со набавка на резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Полу-автоматска опрема за полнење на гранули "SZP-12"
Метод на мерење: инка
Опсег на мерење: 0-1000 ml
Брзина на пакување: 20-61 (пакет / мин)
Вид на торба: само-запечатување
Моќност: 451 W
Големина на пакување: 930x730x1700 mm
Тежина: 150 кг
Тежина на испорака: 200 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на полуавтоматска опрема за полнење на пелети SZP-12.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Полу-автоматска опрема за полнење на гранули може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Многу производители на пелети, вклучително и јас, започнаа со овој модел. Најкомпактната големина и мала тежина на овој модел SZP-12 ви овозможува да внесете во која било просторија. Континуирано работење и минимален шум.

Флеј Р. О, Керч

Една од ретките компании што остави добар впечаток за себе. Решив да нарачам опрема за полнење овде. Од првичната комуникација со менаџерот, стана јасно дека тие овде ја ценат својата репутација. Учтиво и тактично, менаџерот ги објасни сите нијанси на набавка на оваа опрема, испорака и плаќање. Практично нема негативности. Ви благодариме за добра работа!

Голмак Г. Е., Омск

Не можевме да решиме помеѓу купување автоматска опрема за пакување на пелети, се обративме кај консултантот на MiniPress Роман Цибулски, тој многу лесно ги објасни сите добрите и лошите страни.

Дорозин Л. Д., Пенза

Пред неколку месеци тие започнаа со ново производство, а единствено што недостасуваше беше опремата за пакување на пелети, се сопна на вашата веб-страница и веднаш ја пронајдоа машината СЗП-12 што ни беше потребна. Многу добра страница, особено за оние кои воспоставуваат фармацевтско производство.

Михаилов Д. Р.Ижевск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  полуавтоматска опрема за полнење на гранули szp-12.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: