Се препорачува сигурна услуга

Вертикална целофан машина БСП-33

7180 година

989587 година
 • Вертикална целофан машина
 • Филмско завиткување
 • Вертикална целофан машина
 • Филмско завиткување

Популарни пребарувања

36%

Производители и купувачи на машини за целофан

триесет%

Како да изберете опрема за филм за завиткување?

40%

Купете картонски кутии на големо од производителот

25%

Прилагодување на пакување машини целофан во производството

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Вертикална целофан машина БСП-33

Машината за вертикална целофан-BSP-33, во зависност од големината на пакетот и брзината на производната линија, групира сет кутии, ја обвиткува со филм и ја запечатува со употреба на пластична (POE) стрии за пакување. Се користи во лесни и прехранбени индустрии, угостителски системи, хемиски, медицински и други индустрии за групно пакување на кутии. За тенко пакување од 1 × 10 кутии, се користи систем за регулаторна шифра. Може да се поврзе со сите типови на картони за машини за пилот производство, како и со линијата на финални производи. Уредно и тесно пакување по завиткување, ширината на филмот за пакување може да се избере произволно. Италијанска технологија за запечатување. Може да нарачате основна опрема во зависност од достапниот работен простор, погоден за создавање производна линија, лесен за промена на образецот. Употребата на постојана контрола на брзината ви овозможува да постигнете стабилно континуирано работење. PLC контрола, бесплатна надградба. Низок шум, заштеда на енергија, заштеда на простор за работа. Изберете од: нерѓосувачки челик / јаглероден челик, контролни копчиња / компјутерска контрола, економични компоненти / напредни компоненти, пакување со единечен производ / повеќекратно пакување на производи.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 46.980 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Вертикална целофан машина БСП-33

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

36%

Производители и купувачи на машини за целофан

триесет%

Како да изберете опрема за филм за завиткување?

40%

Купете картонски кутии на големо од производителот

25%

Прилагодување на пакување машини целофан во производството

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА РАБОТА СО КЕЛОФАНАТОРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на таблети за пакување и капсули со желатин во картонски кутии, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОДСТВО ОД МАШИНИ ЗА ОБЕЗБЕДУВАЕ
Ние ќе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување кутии во филм за целофан. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние работиме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за целофан и снабдуваме резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Вертикална целофан машина „БСП-33“
Напон: 220 V, 50 HZ
Моќност: 1 KW
Максимална големина на една кутија: 250 × 150 × 100 mm
Притисок на гас: 0,5-0,7 МПа
Номинална струја: 6 А
Брзина на пакување: 18-30 Пакет / мин
Опсег на пакување: (55-150) x (45-90) x (18-25) мм
Начин на пакување: 1 × 10 (можно е да се нарача)
Големина на пакетот: 2750 × 670 × 1620 mm
Тежина: 600 кг
Тежина на испорака: 700 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на вертикална машина за целофан BSP-33.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Вертикална целофан машина може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Започнавме со работа на полуавтоматски целофонски машини, но со текот на времето се бараше поголема брзина. Изборот е направен во прилог на овој модел - автоматски. Задоволни сме од работата на опремата, реконфигурацијата во друга големина е потребно време, но нашата механика веќе ги совлада овие процеси.

Сонеико В. М., Можаиск

Сакам да кажам дека целофан-кутијата од картонски кутии што ги обезбедивте се покажа како сигурна и лесна за употреба во овој процес. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Имајќи ги предвид сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме уште една од вас.

Урман Л. Д., Самара

Итно се потребни кутии за целофан картони. Само компанијата MiniPress успеа да испорача за кратко време, за што многу благодарам на нив.

Качан Н. С., Ростов-на-Дон

Отвори ново производство. На работилницата за пакување и беше потребна кутија за картофан. Менаџерот помогна при претресот. Ви благодариме за вниманието.

Гулаб В. Р., Чеlyабинск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  вертикална машина за целофан БСП-33.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: