Се препорачува сигурна услуга

Гранулатор за прскање CJM-3P

7189

989700
 • Гранулатор за прскање
 • Суви гранули
 • Гранулатор за прскање
 • Суви гранули

Популарни пребарувања

50%

Упатства за употреба на гранулаторот за прскање

50%

Како да изберете гранулатор за прав?

50%

Совети за технологија на гранулатор за прскање

50%

Нови методи на гранулација на спреј на прашоци во фабриките во Украина

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Гранулатор за прскање CJM-3P

Гранулатор за прскање CJM-3P е дизајниран за производство на гранули суви пијалаци, суровини за таблети и капсули, гранули за бавно ослободување, гранули за брзо растворање на храна и пијалоци, гранули за хемикалии, итн. брз проток на топол воздух за флуоризација и гранулација со прскање со врзивна течност. Големината на гранулот може да се прилагоди според температурата, притисокот во прскањето и количината на течноста за врзување. Комбинирани функции на прскање, сушење, мешање и гранулирање во една машина. Производство на гранулат со мала количина помошни материјали, мал број дози, низок шеќер или воопшто нема шеќер. Гранулите се раствораат веднаш; сувите препарати за пиење лесно се раствораат. Машината работи под негативен притисок, има мазна и чиста внатрешна површина без мртви агли, погодна за чистење. Целосно согласност со GMP.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 42.660 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Гранулатор за прскање CJM-3P

 • Означено како: Гранулат Гранулатор Каталог на опрема Опрема од Кина Сува гранулација Сува гранулација Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

50%

Упатства за употреба на гранулаторот за прскање

50%

Како да изберете гранулатор за прав?

50%

Совети за технологија на гранулатор за прскање

50%

Нови методи на гранулација на спреј на прашоци во фабриките во Украина

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИИ ЗА ГРУНУЛАЦИЈА.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на гранулација на материјали, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Во Русија, имаме тест гранулатор за производство на пилотски серии што им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на гранулатори може да понуди опрема за огромно производство на гранули со сите средства.
3) НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ГРУНУЛАТОРИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на гранулатори е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на гранулатор заснован на целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за гранулација. Сервисен центар во Русија за земјите на ЗНД.

Спецификации

Гранулаторски спреј тип "CJM-3P"
Продуктивност: 2-5 кг / серија
Продуктивност за екстракти: 1-4 кг / серија
Густина на течности: .31,3 кг / л
Волумен на флуидиран кревет: 26 кг
Главна моќност на вентилаторот: 3/4 KW
Помошна моќност на вентилаторот: 0,55 KW
Пареа:
Потрошувачка: 40 кг / час
Притисок: 0,4-0,6 МПа
Моќност на електрично греење: 18 KW
Компресиран воздух:
Потрошувачка: 0,5 m3 / min
Притисок: 0,4-0,6 МПа
Работна температура: Прилагодлива од собна температура на 120
Влажност: ≥2%
Собирање суровини: ≥ 95%
Ниво на бучава: d70dB (издувен вентилатор одделно)
Големина на пакетот: 720 × 400 × 2190 mm
Тежина: 550 кг
Тежина на испорака: 700 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите кои ќе ви помогнат да ја забрзате вашата задача да изберете гранулатор за спреј CJM-3P.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Гранулаторот од типот спреј може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Алтернатива на сувата гранулација е притискање на прав во големи хидраулични преси во брикети, кои потоа се мелат во мелница со контрола на добиената фракција. Гранулаторот зазема помалку и помалку простор. Скапи.

Раул Д. Ин, град Ставропол

Бев изненаден од присуството на гранулатор на страницата за суво гранулирање на прашоци, долго време не можев да го најдам овој модел. Многу голем список на опрема, препорачувам за запознавање.

Ушакова Олег Николаевич, Смоленск

Една од најдобрите компании за фармацевтска опрема во Русија, овој пат купи гранулатор на прашоци, бидејќи секогаш услугата е во најдобар случај.

Голмак Ју. ЗаГрад Минск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  гранулатор спреј тип cjm-3p.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: