Се препорачува сигурна услуга

Влажен гранулатор гранулатор CJM-400H

7187

989618 година
 • Влажни гранулациони гранулатори
 • Влажна гранулација на гранули
 • Влажни гранулациони гранулатори
 • Влажна гранулација на гранули

Популарни пребарувања

55%

Гранулатори за влажна гранулација во производството

44%

Гледајте видео со влажна гранулација

триесет%

Добавувачи на гранулатори во земјите на ЗНД

триесет%

Совети за технологија за суво гранулирање

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Влажен гранулатор гранулатор CJM-400H

Влажниот гранулатор CJM-400H со функција за мешање го превртува материјалот во тродимензионален простор во правец на оската радијално и тангентално за да се постигне униформно мешање. Потоа гранулите се формираат со помош на вертикален нож за сечење. Овој модел се користи за производство на медицински растителни препарати, комбинирани таблети и капсули, гранули за инстант пијалоци, гранули за подготовка на хемикалии. Течноста за врзување на спреј се мери точно за да се обезбеди униформа и стабилна компонента на гранулите. Висока продуктивност (само неколку минути по серија). Добар проток и висок степен на притискање и полнење. Двојна поставка на брзина на фреквенција за подобар резултат на гранулацијата. Едноставна и сигурна структура за отворање на капакот со избалансиран вртежен момент може да се локализира под секој агол за леснотија на употреба, безбедност и намалување на интензитетот на трудот. Ракување со екран на допир за директно работење и одржување на техничките параметри. Машината работи под негативен притисок, има мазна и чиста внатрешна површина без мртви агли, погодна за чистење. Целосно согласност со GMP.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 89.100 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Влажен гранулатор гранулатор CJM-400H

 • Означено како: Влажна гранулација Гранулација на прав Гранулат Гранулатор Каталог на опрема Сува гранулација Сува гранулација Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

55%

Гранулатори за влажна гранулација во производството

44%

Гледајте видео со влажна гранулација

триесет%

Добавувачи на гранулатори во земјите на ЗНД

триесет%

Совети за технологија за суво гранулирање

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИИ ЗА ГРУНУЛАЦИЈА.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на гранулација на материјали, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Во Русија, имаме лабораториски лабораториски тест за производство на пилот серии што им ги овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на гранулатори може да понуди опрема за огромно производство на гранули со сите средства.
3) НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ГРУНУЛАТОРИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на гранулатори е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на гранулатор заснован на целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за гранулација. Сервисен центар во Русија за земјите на ЗНД.

Спецификации

Влажен гранулатор „CJM-400H“
Обем: 400 л
Продуктивност: 80-160 кг / серија
Работно време: околу 5-10 мин / многу
Брзина на мешање (вртежи во минута): Прилагодлива инверзна фреквенција
Моќност на мешање: 22 KW
Брзина на нож за сечење (вртежи во минута): Прилагодлива инверзна фреквенција
Моќност на сечење нож: 7,5 KW
Компресиран воздух:
Потрошувачка: >0,5 MPa
Притисок: 0,45 м3 / мин
Големина на пакетот: 2100 × 1100 × 1670 mm
Тежина: 2300 кг
Тежина на испорака: 2500 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки за клиентите да ви помогнат да ја забрзате задачата за избор на гранулатор на влажна гранулатор CJM-400H.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Гранулаторот за влажна гранулација може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Беше потребен влажен гранулатор за производство, но тие не можеа да одлучат за модел. Тие оставиле барање на страницата кога се јавиле - се консултирале за својствата, големини и перформанси. Тие го советуваа овој модел. Ја плативме фактурата што е издадена. Работеа брзо и професионално. Благодарам.

Митрофанов В. А.Иркутск

Работиме гранулатор на овој модел за гранулирање на фармацевтски суровини. Брзо се собраа материјали за навлажнување на прашоците, добиените гранули се сушат во рерна.

Самоилов К. В.Улјановск

Пред неколку месеци купивме влажен гранулатор на гранулатор. Техничките и дизајнерските карактеристики на опремата укажуваат дека таа се произведува на високо техничко ниво и во целост ги исполнува нашите барања. Од почетокот на опремата, не се појавија поголеми проблеми. Опремата ни овозможи да го подобриме квалитетот на производите и нивната количина, што е потврдено од зголемената побарувачка за нашите производи.

Полијаков В. Д., Ижевск

Баравме нова опрема за влажна гранулација на прав. Индивидуалниот пристап на менаџерот, ја реши задачата. Денес гранулаторот работи успешно. Многу сме задоволни што се обративте кон оваа компанија!

Трифонов Е.К., Кабаровск

Итно потребна опрема за влажна гранулација. Ја најде најдобрата опција. Постојат некои нијанси во работењето на лабораторискиот гранулатор, но во целина бевме задоволни од набавката. Благодарам!

Глушков Б. Д., Јарослав

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  гранулатор за влажна гранулација cjm-400h.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: