Се препорачува сигурна услуга

Влажен гранулатор гранулатор CJM-20H

7187

989656
 • Влажни гранулациони гранулатори
 • Гранули во капсули
 • Влажни гранулациони гранулатори
 • Гранули во капсули

Популарни пребарувања

триесет%

Период на гаранција за гранулатор

64%

Кинески производители на влажни гранулатори

20%

Добавувачи на гранулатори во земјите на ЗНД

десет%

Правила за техничко работење на гранулаторот

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Влажен гранулатор гранулатор CJM-20H

Влажниот гранулатор CJM-20H со функција за мешање го превртува материјалот во тродимензионален простор во правец на оската радијално и тангентално за да се постигне униформно мешање. Потоа гранулите се формираат со помош на вертикален нож за сечење. Овој модел се користи за производство на медицински растителни препарати, комбинирани таблети и капсули, гранули за инстант пијалоци, гранули за подготовка на хемикалии. Течноста за врзување на спреј се мери точно за да се обезбеди униформа и стабилна компонента на гранулите. Висока продуктивност (само неколку минути по серија). Добар проток и висок степен на притискање и полнење. Двојна поставка на брзина на фреквенција за подобар резултат на гранулацијата. Едноставна и сигурна структура за отворање на капакот со избалансиран вртежен момент може да се локализира под секој агол за леснотија на употреба, безбедност и намалување на интензитетот на трудот. Ракување со екран на допир за директно работење и одржување на техничките параметри. Машината работи под негативен притисок, има мазна и чиста внатрешна површина без мртви агли, погодна за чистење. Целосно согласност со GMP.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 30.780 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Влажен гранулатор гранулатор CJM-20H

 • Означено како: Влажна гранулација Гранулација на прав Гранулат Гранулатор Каталог на опрема Сува гранулација Сува гранулација Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Период на гаранција за гранулатор

64%

Кинески производители на влажни гранулатори

20%

Добавувачи на гранулатори во земјите на ЗНД

десет%

Правила за техничко работење на гранулаторот

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИИ ЗА ГРУНУЛАЦИЈА.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на гранулација на материјали, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Во Русија, имаме лабораториски лабораториски тест за производство на пилот серии што им ги овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на гранулатори може да понуди опрема за огромно производство на гранули со сите средства.
3) НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ГРУНУЛАТОРИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на гранулатори е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на гранулатор заснован на целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за гранулација. Сервисен центар во Русија за земјите на ЗНД.

Спецификации

Влажен гранулатор гранулатор „CJM-20H“
Обем: 20 л
Продуктивност: 4-8 кг / серија
Работно време: околу 5-10 мин / многу
Брзина на мешање d (rpm): Прилагодлива инверзна фреквенција
Моќност на мешање: 4 KW
Брзина на нож за сечење (вртежи во минута): Прилагодлива инверзна фреквенција
Моќност на сечење нож: 1 KW
Компресиран воздух:
Потрошувачка: >0,5 MPa
Притисок: 0,15 м3 / мин
Големина на пакетот: 1350 × 600 × 1050 мм
Тежина: 220 кг
Тежина на испорака: 300 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзувањето на решението за задачата за избор на гранулатор на влажна гранулатор CJM-20H.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Гранулаторот за влажна гранулација може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Таблет модел гранулатор за производство на мали гранули влажен прашок. Неопходно е да се исушат добиените гранули.

Hdданова ДаринаСамара

Работиме гранулатор на овој модел за гранулирање на фармацевтски суровини. Брзо се собраа материјали за навлажнување на прашоците, добиените гранули се сушат во рерна.

Столиров И.В.Краснојарск

Долго време избрав опрема за гранулирање прав на различни места, се решив на овој модел. Достапна цена и бројот на услуги што ги нуди компанијата „MiniPress“.

Федотов О.С., Вологда

Баравме нова опрема за влажна гранулација на прав. Индивидуалниот пристап на менаџерот, ја реши задачата. Денес гранулаторот работи успешно. Многу сме задоволни што се обративте кон оваа компанија!

Дмитриев И. Б., Асино

Итно потребна опрема за влажна гранулација. Најдена најдобра опција е моделот CJM-20H. Постојат некои нијанси во работењето на лабораторискиот гранулатор, но во целина бевме задоволни од набавката. Благодарам!

Аркипов С. М., Курск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  гранулатор за влажна гранулација cjm-20ч.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: