Се препорачува сигурна услуга

Мијалник за шишиња со ролери JFP-2

7197 година

989791
 • Мијалник за шишиња со ролери
 • Машина за перење шишиња
 • Мијалник за шишиња
 • Машина за перење шишиња

Популарни пребарувања

50%

Детален опис на процесот на миење шишиња

триесет%

Добавувачи на мијалници за фармацевтско производство во Русија

триесет%

Фармацевтски линии за шишиња за производство

25%

Стерилизација во современото фармацевтско производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Мијалник за шишиња со ролери JFP-2

Мијалник за шишиња со ролери JFP-2 се користи за миење шишиња со кружни и обликувани шишиња со испакнатост со помош на вода и воздух (вода за обратна осмоза, прочистена вода, чист воздух) во фази, преостанатата вода се испушта со проток на чист воздух. Дополнителни за техничките барања на ултразвучниот апарат. Единствената структура на машината вклучува посебни форми за фиксирање на шишињата, со што се одржува ниска стапка на оштетување на тесните грла. Разумен процес на испирање и висок степен на чистење. Ниска потрошувачка на вода. Лесен за ракување и лесен за одржување. Во согласност со GMP стандардот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 22.950 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Мијалник за шишиња со ролери JFP-2

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Амбалажа за шишенце Вијали

Популарни пребарувања

50%

Детален опис на процесот на миење шишиња

триесет%

Добавувачи на мијалници за фармацевтско производство во Русија

триесет%

Фармацевтски линии за шишиња за производство

25%

Стерилизација во современото фармацевтско производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВАACHЕ СО МАШИНИ за миење садови во шишиња.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на миењето шишиња во производството на храна. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДСТВОТО ОД ЧИСТЕЕ НА ЦЕЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за пред перење, плакнење, стерилизирање стакло и пластични шишиња. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за полнење и опфаќање, опрема за мешање на течности и опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на машини за автоматска и полуавтоматска машина за перење и стерилизација, рачни машини за полнење на десктоп и сме ангажирани во снабдување на резервни делови за опрема за полнење и зачувување купена во нашата компанија.

Спецификации

Мијалник за шишиња „JFP-2“
Продуктивност: до 120 шишиња / мин (во зависност од големината на шишињата)
Големина на шише: 2 ~ 1000 ml пластика или стакло
Напон: 220V, 50 Hz
Моќност: 1,2 KW
Потрошувачка на обратна осмоза вода: 0,4 ~ 0,7 t / h 0,1 ~ 0,4 MPa
Чиста потрошувачка на вода: 0,4 ~ 0,7 t / h 0,1 ~ 0,4 MPa
Потрошувачка на чист воздух: 20 m3 / h 0.3 ~ 0,4 MPa
Контрола на брзината: конверзија на фреквенција
Ниво на бучава: < 70 dB
Димензии: 1450х1200х1500 мм
Големина на пакетот: 1500x1200x1600 mm
Тежина: 550 кг
Тежина на испорака: 650 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите кои ќе ви помогнат да го забрзате Пронаоѓачот на мијалници за шишиња за шишиња JFP-2.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Мијалник за шишиња со ролери може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

При изборот на опрема за нашето производство, вашите консултанти ве советуваа да обрнете внимание на овој модел за миење шишиња JFP-2. Одлучивме да ги земеме советите и да ја користиме оваа машина во нашата работа, бидејќи бевме задоволни од односот на цената и квалитетот.

Мелников Е.К., Тоглијати

Пред околу една година купивме шише и машина за перење. Опремата беше брзо инсталирана и успешно нарачана од монтери. Во текот на изминатите 6 месеци, опремата работи многу добро. Услугата за клиенти брзо одговори на малите проблеми што се појавија.

Минаева Екатерина Јосифовна, Чеlyабинск

Стариот шише и машина за перење не е во ред. Одлучивме да нарачаме нова за нашето производство. Оваа опрема ги исполнува сите модерни стандарди. Немаше проблеми при стартување. Благодарам!

Суханов В., Архангелск

Се соочивме со проблемот да најдеме опрема за миење шишиња и лименки. Оперативната работа на Роман, и помогна на нашата компанија во изборот и пребарување на вистинскиот модел. Од работата имало само позитивни впечатоци.

Бесонов В. Г., Град Кострома

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за перење ролери за шишиња jfp-2.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: