Се препорачува сигурна услуга

Исплакнете шишиња од тапанот ZXP-TX тип

7208

989894
 • Исплакнете шише за тапан
 • Шишиња за плакнење
 • Исплакнете шише за тапан
 • Шишиња за плакнење

Популарни пребарувања

35%

Купете средство за плакнење шише со тапан

триесет%

Упатства за автоматска машина за плакнење

триесет%

Добавувачи на автоматско плакнење во ЗНД

27%

Плакнење на воздухот во современ фармацевтски производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Исплакнете шишиња од тапанот ZXP-TX тип

Плакнењето на шишето со тапан ZXP-TX е подобрен модел на слични производи со модерен дизајн, високо-технолошки дизајн, компактна структура, лесно ракување и стабилно производство. Се користи за миење пластични и стаклени шишиња. Единствена структура, вклучувајќи полигонални ролки. Високо-технолошкиот процес овозможува одлично чистење на садовите. Опремата е лесна за ракување и одржување. Сообразно со барањата за ГМП.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 25.596 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Исплакнете шишиња од тапанот ZXP-TX тип

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Амбалажа за шишенце Вијали

Популарни пребарувања

35%

Купете средство за плакнење шише со тапан

триесет%

Упатства за автоматска машина за плакнење

триесет%

Добавувачи на автоматско плакнење во ЗНД

27%

Плакнење на воздухот во современ фармацевтски производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА MЕ СО МАШИНИ ЗА ИСПИТУВАЕ НА БОТЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на испирање шишиња во производството на храна. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОДСТВО СО машини за испирање.
Имаме широк спектар на додатоци за пред перење, плакнење, стерилизирање стакло и пластични шишиња. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за полнење и опфаќање, опрема за мешање на течности и опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на машини за автоматска и полуавтоматска машина за перење и стерилизација, рачни машини за полнење на десктоп и сме ангажирани во снабдување на резервни делови за опрема за полнење и зачувување купена во нашата компанија.

Спецификации

Исплакнете шишиња од тапанот ZXP-TX тип
Продуктивност (за различни големини на садот во мл):
10-50 - 100-150 bpm
50-100 - 80-120 вртежи во минута
100-500 - 50-80 bpm
Потрошувачка на вода: 0,4-0,6 t / h
Потрошувачка на гас: 6-10 m3h
Главна моќност на моторот: 0,75 KW
Димензии: 1100x1000x900 mm
Големина на пакетот: 1100x1000x900 mm
Тежина: 500 кг
Тежина на испорака: 600 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите кои ќе ви помогнат да ја забрзате задачата за избор на плакнење шише за тапани ZXP-TX.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Исплакнете шишиња од тапан тип може да бидат или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Една од ретките компании што остави добар впечаток за себе. Решив да нарачам тапан за плакнење ZXP-TX тука. Од првичната комуникација со менаџерот, стана јасно дека тие овде ја ценат својата репутација. Учтиво и тактично, менаџерот ги објасни сите нијанси на набавка на овој модел, детално зборуваше за испораката и плаќањето. Опремата беше доставена навреме. Ви благодариме за добра работа!

Должански Р.А.Москва

Баравме машина за миење пластични садови, специјалистите ја подесуваа опремата до нашите големини, ја тестиравме и ни испратија видео за работата. Ние користиме секој ден.

Самбурски Л.Брјанск

Пред околу една година купивме шише и машина за перење. Опремата беше брзо инсталирана и успешно нарачана од монтери. Во текот на изминатите 6 месеци, опремата работи многу добро. Услугата за клиенти брзо одговори на малите проблеми што се појавија и ни испратија резервни делови.

Алексеенко Д. А., Уфа

Се соочивме со проблемот да најдеме опрема за миење шишиња и лименки. Оперативната работа на Роман, и помогна на нашата компанија во изборот и пребарување на вистинскиот модел. Од работата имало само позитивни впечатоци.

Клебов Д. К., Калининград

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  исплакнете шишиња од тапанот на тапанот zxp-tx.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: