Се препорачува сигурна услуга

7190

989717 година
 • Мелница за мини хеликоптер
 • Засечен материјал
 • Мелница за мини хеликоптер
 • Засечен материјал

Популарни пребарувања

40%

Прегледи од вистински луѓе за работата на мелницата

триесет%

Прегледи од сопствениците на мелницата

триесет%

Каде е профитабилно да се купат купувачи?

20%

Совети за производство на прав во прав

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Мини-мелница за мелење UNIQ-13 му припаѓа на типот на дезинтегратори на чекан. Се користи за дробење медицински и хемиски материјали, прехранбени производи со средна цврстина и лепливост. Оваа мелница е главната опрема што се користи за мали количини на производство, како и за тестирање примероци во лабораториите.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 6.750 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Мил-хеликоптер UNIQ-13

 • Означено како: Дробилката Хеликоптер Каталог на опрема Мил Прашоци Фармацевтска машина Фармацевтска мелница Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

40%

Прегледи од вистински луѓе за работата на мелницата

триесет%

Прегледи од сопствениците на мелницата

триесет%

Каде е профитабилно да се купат купувачи?

20%

Совети за производство на прав во прав

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ НА РЕГИСКИ МАТЕРИЈАЛИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на мелење на суровини, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме големи и мелнички за маса кои ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА ГРАДЕINGЕ НА РЕВИСКИ МАТЕРИЈАЛИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на мелници е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на мелници и меленици, засновани врз целите и целите на клиентот. Willе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за мелење прашоци. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Мил-хеликоптер "UNIQ-13"
Електричен мотор: 1,5 KW
Брзина на вртење на моторот: 2.840 вртежи во минута
Продуктивност: 10-30 кг / час
Брзина на вртење на главната оска: 13900 вртежи во минута
Чекан: 6 парчиња
Grито: 200-300 мрежа
Напон: 380V
Големина на пакетот: 620 × 370 × 870 mm
Тежина: 110 кг
Тежина на испорака: 150 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на мини мелница за мелење UNIQ-13.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Мини-мелница за мелење може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Ние работиме на оваа мелница за мелење фармацевтски суровини. Практична функција за ѓубре. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик. Удобно е да се измие и исчисти оваа мелница.

Касијанов Д.В., Химки

Во нашата лабораторија ја користиме оваа мелница за мелење хомеопатски лекови. Недостаток е што не е видливо до кој степен производот е заземјен. Инаку, одлична опција.

Зеленин I. А.Град Таганог

Високата квалификација и компетентност на специјалистите на MiniPress ни овозможија навремено да ги решиме задачите. Ние сакаме да потенцираме сеопфатна сеопфатна студија за понудените услуги, компетентен дизајн и активна желба да ги решиме сите проблеми што се појавуваат. Исто така сакаме да се заблагодариме на О за висококвалитетната опрема за мелење материјал.

Степанов С. К.Комсомолск-на-Амур

Одлично за лабораторијата. Секојдневно користиме лабораториска мелница, немаше неуспеси и не. Препорачајте! Исто така препорачувам да ги користите услугите на „MiniPress“. Најискрената компанија на рускиот пазар.

Дубова Карина МаратовнаСиктивкар

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  мелница за мини хеликоптер uniq-13.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: