Се препорачува сигурна услуга

Штепер-енкодератор на лентата за мотори NPE 8C

7191 година

989695
 • Кодектер-енкодератор на лента за мотори
 • Печати
 • Кодектер-енкодератор на лента за мотори
 • Печати

Популарни пребарувања

триесет%

Кинески производители на енкодери

50%

Комплетен сет на енкодери за производство

50%

Како да изберете опрема за печатење на датумот на истекување?

триесет%

Совети за датум на издавање на печатење совети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Штепер-енкодератор на лентата за мотори NPE 8C

Шифрирање на лента со степер-мотор NPE 8C е најпогодно за опрема за континуирано пакување во вреќа од типот „перница“; широко се користи за пакување храна, козметика, медицински уреди и преливи и други индустрии. Лентата е заштитена од загадување за печатење, квалитетот на печатење е јасен и со добра адхезија. Опремата е контролирана од интелигентен контролер кој обезбедува стабилност и едноставност и леснотија на поставките на параметрите. Екодерот е опремен со степер-мотор и сензор за ротирање, автоматски ја следи брзината на пакувањето и брзината на печатење синхроно со брзината на пакувањето, обезбедува конзистентна позиција на печатење.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 3.424 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Штепер-енкодератор на лентата за мотори NPE 8C

 • Означено како: Датотеки Каталог на опрема Бројач Нумерирање Рок на траење Термички печатач Фармацевтска опрема Машина за обележување

Популарни пребарувања

триесет%

Кинески производители на енкодери

50%

Комплетен сет на енкодери за производство

50%

Како да изберете опрема за печатење на датумот на истекување?

триесет%

Совети за датум на издавање на печатење совети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ за печатење за датумот на траење и датумот на прашањето.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организирање на примена на датумот на истекување и печатење на датумот на објавување, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски сензори и нумерирање, што им го овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за БРОЈ НА ПРОИЗВОДИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за печатење на истекот и датумот на истекување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машината за печатење на датумот на истекување, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Шифрирање на моторна лента со мотори „NPE 8C“
Погон елемент: Stepper мотор
Напон: 220V, 50 Hz
Моќност: 220 W
Брзина на печатење: 0-200 пати / мин
Површина за печатење: 40-350 мм
Големина на фонт: 2мм × 3,4мм × 7,2мм (може да се прилагоди)
Потрошен материјал: лента
Големина на пакетот: 570 × 260 × 260 mm
Тежина: 11 кг
Тежина на испорака: 14 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите кои ќе ви помогнат да ја забрзате вашата задача за избор на лента за енкодер со NPE 8C степер мотор.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Шифриран лента со степер мотор може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Ние користиме енкодер со степер-мотор NPE 8C за да го означиме датумот на истекување и бројот на серии на шишиња и шишиња со прехранбени производи. Мастилото е навистина брзо сушење и принцип на работа без измама.

Зураб Н., Тула

Оваа машина со нас применува информации за производи во картонски кутии во магацинот на готови производи. Бојата трае неколку месеци работа. Печатење на места.

Коњук Л. А., Ликек

Сакаме да и се заблагодариме на компанијата за снабдувањето на овој енкодер со степер мотор NPE 8C. Оваа опрема е произведена на многу високо техничко ниво. Од неговото воведување во производството, не се појавија никакви проблеми.

Платонова Д. Е.Киров

Долго трагаше по ефтин кодер за датум на истекување. Пронајден во Минипрес. Многу задоволен од условите. Ви благодариме за активната помош!

Карашева Т.С., Москва

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  лента за шифрирање со степер мотор npe 8c.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: