Се препорачува сигурна услуга

7191 година

989687 година
 • Пневматски лента Датер
 • Печатење во кутија
 • Пневматски лента Датер
 • Печатење во кутија

Популарни пребарувања

36%

Какви типови на дутер има?

47%

Како да го конфигурирате dater?

триесет%

Како да изберете опрема за печатење на датумот на истекување?

триесет%

Лента со податоци во производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Пневматска лента Dater NPE 3A. Пневматска машина за кодирање. Најсоодветен за серија машини за пакување со вертикален тип, за сите видови машини за наизменично пакување, како што се пакување на кутии, пакувачи за пелети, итн. Опремата користи топла заптивка од лентата, која ви овозможува да добиете јасна, неизбришлива , брзо сушење и нелепливо печатење. Брзината на печатење е синхрона со брзината на пакувањето, резултатот на означување е точен и ефикасен.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 2.516 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Пневматски лента Dater NPE 3A

 • Означено како: Датотеки Каталог на опрема Бројач Нумерирање Рок на траење Термички печатач Фармацевтска опрема Машина за обележување

Популарни пребарувања

36%

Какви типови на дутер има?

47%

Како да го конфигурирате dater?

триесет%

Како да изберете опрема за печатење на датумот на истекување?

триесет%

Лента со податоци во производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ за печатење за датумот на траење и датумот на прашањето.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организирање на примена на датумот на истекување и печатење на датумот на објавување, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски сензори и нумерирање, што им го овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за БРОЈ НА ПРОИЗВОДИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за печатење на истекот и датумот на истекување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машината за печатење на датумот на истекување, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Пневматска лента машина „NPE 3A“
Водечки елемент: Компримиран воздух
Напон: 220V, 50 Hz
Моќност: 150W
Брзина на печатење: 0-200 пати / мин
Површина за печатење: 40мм-350мм
Големина на фонт: 2мм × 4мм × 15мм
Потрошен материјал: лента
Големина на пакет: 400 × 200 × 240 mm
Тежина: 4,2 кг
Тежина на испорака: 6 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите кои ќе ви помогнат да ја забрзате задачата за избор на пневматска лента со NPE 3A.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Пневматскиот лентач може да биде независна единица и дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Ние користиме рачен печатач за да го означиме датумот на истекување и бројот на серијата на шишиња и шишиња со прехранбени производи. Мастилото е навистина брзо сушење и принцип на работа без измама.

Борисов Станислав, Рјазан

Работиме со MiniPress веќе подолго време. Нема поплаки, некои позитивни впечатоци. Ние ќе продолжиме да соработуваме.

Пахомова ЛидијаНабережне Челни

Долго барав за ефтин печатач за рачно истекување. Пронајден во Минипрес. Многу задоволен од условите. Ви благодариме за активната помош!

Кожевников Сергеј Тимофеевич, Инженер, Пенза

Соочени со проблемот со наоѓање на мануелниот печатач датум на истекување и датумот на објавување. Менаџерите учтиво помогнаа да се најде. Имаше проблеми со испорака, но компанијата брзо ги реши.

Овчиниников В. И, Киров

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  пневматска лента dater npe 3a.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: