Се препорачува сигурна услуга

Коденер за триење со мастило со ролери за мастило NPE 5

7191 година

989735 година
 • Кодедер на триење со датум на Inkjet
 • Датум на печатење и бар-код
 • Кодедер на триење со датум на Inkjet
 • Датум на печатење и бар-код

Популарни пребарувања

35%

Производители на кодери за триење за обележување на датумите

35%

Кажете му на сигурен снабдувач на енкодери за триење за обележување на датумите

24%

Одржување на кодирање на триење

40%

Гаранција за кодирање со триење

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Коденер за триење со мастило со ролери за мастило NPE 5

Inkjet Friction Coder NPE 5 е опрема од типот на десктоп, погодна за сите типови хоризонтални машини за континуирано печатење за обележување датум на производство, датум на истекување, број на серија, итн., Во медицинската и прехранбената индустрија, индустријата за пијалаци. Отстранлива глава за печатење, едноставна структура на кертриџ со мастило, лесна инсталација и замена на ролери за мастило и фонтови. Ја користи силата на триење на филмот за пакување за да ја ротира главата за печатење. Енкодерот автоматски ја следи брзината на пакувањето и брзината на печатење синхроно со брзината на пакувањето, обезбедува постојана позиција на печатење.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 2.743 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Коденер за триење со мастило со ролери за мастило NPE 5

 • Означено како: Датотеки Каталог на опрема Бројач Нумерирање Рок на траење Термички печатач Фармацевтска опрема Машина за обележување

Популарни пребарувања

35%

Производители на кодери за триење за обележување на датумите

35%

Кажете му на сигурен снабдувач на енкодери за триење за обележување на датумите

24%

Одржување на кодирање на триење

40%

Гаранција за кодирање со триење

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ за печатење за датумот на траење и датумот на прашањето.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организирање на примена на датумот на истекување и печатење на датумот на објавување, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски сензори и нумерирање, што им го овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за БРОЈ НА ПРОИЗВОДИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за печатење на истекот и датумот на истекување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машината за печатење на датумот на истекување, заснована врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Кодер за триење со мастило со валјак за мастило NPE 5
Водечки елемент: Триење
Напон: 220V, 50 Hz
Моќност: 220 W
Брзина на печатење: 0-300 пати / мин
Површина за печатење: 40-350мм
Големина на фонт: 2мм × 3,4 мм × 7,2мм, 2мм × 3,4 мм 8 6,8мм
Потрошен материјал: Ролери за мастило
Големина на пакетот: 470 × 125 × 230 mm
Тежина: 5 кг
Тежина на испорака: 8 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашата задача за избор на енкодер за триење за да нанесете датум со валјак за мастило NPE 5.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Екодираторот за триење за печатење датуми со валјак за мастило може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Ние користиме енкодер за триење за да го означиме датумот на истекување и бројот на серијата на шишиња и шишиња со храна. Мастилото е навистина брзо сушење и принцип на работа без измама.

Салатов Р., Брјанск

Ова не е прв пат кога работам со MiniPress. Ние нарачуваме опрема од нив за наше фармацевтско производство. Секогаш само висококвалитетна опрема, условите на договорот се забележуваат јасно, доставени навреме, без одложување. Добра услуга по продажбата. Убаво е да се работи со професионалци.

Селезнев Д.А., Воронеж

Првото нешто што ве привлекува вниманието на овој портал е прилично достапен и разбирлив дизајн на веб-страница. Сè беше јасно и достапно. Одличен избор на производи воодушевува, можете да го најдете токму тоа што ви е потребно за себе! Одговори на повикот брзо, прилично учтиво комуникација. Задоволство од брза испорака и квалитет. Се сопна на оваа страница во пребарувачот во првите редови и ја оправдува својата позиција досега!

Гарбатов Л. Д.Кабаровск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  енкодер за триење за печат на датум со ролери за мастило npe 5.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: